TECH HÍREK – Az iPad ellen így akar az amerikai techcég lépést tartani, mert az Alphabet leányvállalata szerint egy egységesebb élményt kaphatunk.
A cégek mindig arra törekednek, hogy a felhasználók interakcióját javítani tudják egy átmenetektől mentes szoftverélménnyel függetlenül attól, hogy milyen eszközöket használnak, így nem kell újratanulniuk például a böngésző használatát mobilon és PC-n. Ezt a gondolatmenetet próbálja a Google felerősíteni azzal, hogy egybe szeretné olvasztani az Androidot és a Chrome OS-t, hogy legalább ezzel versenyben tudjon maradni az Apple iPadjével szemben (legalábbis szoftveres tekintetben; a hardver más).
Az Android Authority számolt be arról, hogy a Google más irányzatot kíván felvenni, hogy a Chrome OS felől az Android felé tereljen mindenkit. A Chrome OS internetközpontú, és ezt akarja az Android ökoszisztémájába integrálni, és az Apple példáját követné, ugyanis az iPadOS felettébb hasonló élményt kínál az iOS-hez képest. És nem a Google az egyetlen, ami áramvonalasítani tervezi az eszközökön áthidaló funkcionalitást. Ezzel a cég operációs rendszerre vonatkozó stratégiája jelentős fordulatot fog venni. Így a Chrome OS idővel megszűnhet, hiszen az Android át fogja venni a helyét.
Már júniusban hallani lehetett arról, hogy a Chrome OS néhány elemet át fog venni az Androidból, de sokkal nagyobb hatása lesz a két platform egybeolvasztásának. A Google már el is kezdte ennek megalapozását. Az Android esetében elkezdte a böngésző kiegészítőinek támogatását, ráadásul a Linuxos applikációk futtatásán is dolgozik a cég, és aki esetleg külső kijelzőn dolgozik, ennek támogatásának javítása is a Google terítékén van. Lényegében arra törekszik a Google, hogy egy asztali PC-hez hasonló élményt tudjon létrehozni az Androidon.
Az Android egyik gyenge pontja a produktivitás volt, és az imént említett funkcionalitás implementálása pont ezen fog javítani. Bár hivatalosan a Google még nem beszélt a két platform közös jövőjéről, minden bizonnyal ez az egész már eléggé előrehaladott állapotban van.
Forrás: WCCFTech