A hét mester-kézikonzol 2024-ben – Vajon melyiket válasszuk karácsonyra?

TOP LISTA – A kézikonzolok piaca 2024-ben számos izgalmas újdonsággal bővült, amelyek a játékosok számára új lehetőségeket kínálnak. A Nintendo Switch továbbra is népszerű választás, de olyan versenytársak is megjelentek, mint az ASUS ROG Ally X és a Steam Deck OLED. Ahogy közeledik a karácsony, összeállítottuk a legjobb tíz kézikonzol listáját, hogy segítsünk a megfelelő ajándék kiválasztásában saját magad vagy szeretteid számára.

 

A legújabb kézikonzolok képesek teljes értékű konzol- és PC-játékok, mint a Destiny 2 vagy a Fortnite futtatására, valamint egy teljes retro klasszikus könyvtár, például a Pokémon Red and Blue és a Battletoads hordozására. Néhány esetben akár táblagépként is funkcionálnak. Bár a Nintendo Switch nem mindegyikre képes, vitathatatlanul uralja ezt a teret hordozhatósága és hosszú akkumulátor-élettartama miatt, valamint a folyamatosan érkező exkluzív játékok, mint a Paper Mario: The Thousand-Year Door, és a harmadik féltől származó játékok széles könyvtára révén. A levehető kontrollereknek köszönhetően egyszerűen átalakítható kézi konzolból otthoni konzollá egy dokkoló segítségével. 2017 óta van jelen a piacon.

Azóta a Nintendo nem sokat frissítette, leszámítva a 2021-ben hozzáadott OLED képernyőt. Processzora nem olyan erős, mint amit más kézikonzolokban vagy akár az okostelefonodban találhatsz, de a Nintendo jól tervezett játékokat készít hozzá. Ez minden idők harmadik legjobban eladott játékkonzolja – nem csak a kézikonzolok között. Ami a többi kézikonzolt illeti, mindegyikük együttvéve csak egy kis részesedést tesz ki a Switch-hez képest.

Ezért nincs itt egyetlen legjobb választás. Ha egy jól megtervezett, szórakoztató kézikonzolt keresel, amely azonnal játszható a dobozból kivéve, és még nem rendelkezel Switch-csel, akkor valószínűleg érdemes egyet beszerezned (és olvashatsz tovább a két elérhető opció közötti különbségekről). Ha a legújabb kézikonzolokat keresed, nyolcat teszteltem, hogy megtaláljam a legjobbakat.

 

Az Asus gépe tehát kapott egy kis frissítést, aminek köszönhetően jobb dizájn, több RAM, és jobb kezelhetőség jellemzi a ROG Ally X-et.

 

  1. ASUS ROG Ally X

  • Ár: 700 USD (kb. 250 000 Ft)
  • Platform: Windows
  • Súly: 1,49 font (kb. 675 g)
  • Képernyő mérete és felbontása: 7 hüvelyk; 1920 x 1080
  • Képernyő típusa: LED
  • Tárhely: 256 GB; microSD kártyahely
  • Akkumulátor-élettartam: 1-5 óra
  • Portok: USB-C (2)

 

Az ASUS ROG Ally X – az egyetlen kézikonzol ezen a listán, amely Windows operációs rendszerrel érkezik – rendelkezik a legjobb akkumulátor-élettartammal az általam tesztelt Windows-alapú kézikonzolok közül (ezzel kezelve a felhasználók és véleményezők által leggyakrabban említett panaszt ezekkel az eszközökkel kapcsolatban). A Baldur’s Gate 3 alapbeállításokkal történő játékakor majdnem három órányi játékidőt sikerült elérnem, szemben az eredeti Ally két órájával. Ez az Ally X 80 Wh-s akkumulátorának köszönhető, amely kétszerese az eredeti Ally kapacitásának. Az összes tesztelt konzol közül ennek van a legjobb beépített hangzása: a hang tisztán szól még maximális hangerőn is, és a párbeszédek könnyebben érthetők, mint bármely más általam tesztelt eszközön.

Az ROG Ally X, amely kissé javított vezérlőkkel rendelkezik az eredeti Ally-hez képest, kényelmesebb fogást biztosít, mint a Legion Go (bár az utóbbit ajánlanám, ha levehető kontrollereket szeretnél, mint amilyenek a Nintendo Switch-en találhatók). Az oldalak kényelmesen pihentek a tenyeremben, és a gombok és joystickok könnyen elérhetők voltak anélkül, hogy megerőltettem volna a kezem. A gombok érzékenyek, és a joystickok simán mozognak, de nincs trackpad egyik oldalon sem, ami mind a Steam Deck-en, mind a Legion Go-n megtalálható a pontosabb mozgás és kurzorvezérlés érdekében. Bár szerettem volna, ha az Ally X-nek levehető kontrollerei lennének, értékelem, hogy az ASUS elég könnyűvé tette a kézikonzolt ahhoz, hogy ne legyen megterhelő a karok számára.

Az Ally X kijelzője (amely megegyezik az előző modellével) világosnak, élesnek és érzékenynek tűnik még az akciódús játékokban is. LED kijelzője nem produkál olyan élénk színeket, mint a Steam Deck OLED kijelzője, de a játékok még mindig jól néznek ki rajta. A játékok jól futnak az Ally X-en is: a Grand Theft Auto V és a Baldur’s Gate 3 zökkenőmentesen játszhatók, anélkül, hogy a konzol túlmelegedne.

Míg az eredeti Ally-nek csak egy USB-C portja volt, és külső GPU-támogatása az ASUS saját termékeire korlátozódott, az Ally X két porttal rendelkezik, és kompatibilis harmadik féltől származó külső GPU-kkal is. Az extra portot monitorhoz vagy TV-hez történő csatlakoztatásra is használhatod, valamint egy dokkolóállomás segítségével további perifériákat, például vezetékes billentyűzetet vagy egeret is csatlakoztathatsz.

Nintendo Switch értékesítési hírek: közel 100 millió eladott konzol és karácsony még előttünk. Switch Pro

 

  1. Nintendo Switch (OLED modell)

  • Ár: 132 999 Ft (eMAG)
  • Platform: Nintendo
  • Súly: 0,71 font (kb. 322 g)
  • Képernyő mérete és felbontása: 7 hüvelyk; 1280 x 720
  • Képernyő típusa: OLED
  • Tárhely: 64 GB
  • Akkumulátor-élettartam: 4,5-9 óra
  • Portok: 1 x USB-C

 

Már 2017 óta használom a Nintendo Switch-et, és mindenhol játszottam vele, San Francisco BART vonatainak üléseitől kezdve kényelmetlen repülőgépes üléseken át a kanapémig. Mivel kevesebb mint egy kilót nyom, alig érzem a táskámban, és egy kézzel is könnyedén kivehetem. Bár szeretném, ha több AAA-cím lenne elérhető, mint például a Baldur’s Gate, a Switch továbbra is elég kiterjedt (és szórakoztató) könyvtárral rendelkezik azok számára, akik nem ragaszkodnak a legújabb PC-s játékokhoz.

A Switch 2021-es OLED kijelzős frissítését leszámítva a Nintendo jelentős változtatásokat nem eszközölt az ősmodell debütálása óta. Ez elsősorban a konzol dizájnjának erejét mutatja. A kijelző – különösen az újabb OLED modell – még mindig szép, még ha nem is olyan kifinomult, mint a lista többi konzoljáé. Ez azonban azért van, mert a Switchen elérhető játékokat kifejezetten ehhez tervezték.

A Switch az egyetlen módja annak, hogy Nintendo-exkluzív játékokat játszhassunk, például a The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom-ot, valamint régi konzolos klasszikusokat, például SNES játékokat érhessünk el, ha előfizetünk a Nintendo Switch Online szolgáltatásra. Ezt más konzolokon emulátorokkal is megtehetjük, de a Switch az egyetlen hivatalos módja a régi Nintendo-klasszikusok lejátszásának. Nem fogsz találni olyan játékokat, mint az Elden Ring, de olyan indie címek, mint a Celeste és a Hades, szintén elérhetők, és ugyanolyan jól futnak, mint bármely más platformon. A Nintendo Store-ban több mint 10 000 cím érhető el, így bár a könyvtár nem olyan hatalmas, mint a Steamé, még mindig rengeteg kiváló játékot próbálhatsz ki.

A Joy-Con kontrollerek könnyűek és könnyen kézbe foghatók, és egy kontroller formába pattintva hagyományosabb fogást is lehetővé tesznek. Előnyben részesítem a Nintendo Switch Pro kontrollert, amikor a Switch a dokkolójában van, de a Joy-Con kontrollermodell is teljesen megfelelő.

Értékelem, hogy a Nintendo állványt adott a Switch-hez az asztalon történő elhelyezéshez, bár nem tetszik, hogy olcsó műanyagból készült, és csak egy szögben állítható. Mégis jobb, mint ha egyáltalán nem lenne ilyen lehetőség.

 

Steam Deck Oled Valve

 

  1. Steam Deck OLED

  • Ár: 235 000 Ft (eMAG)
  • Platform: Egyedi Linux
  • Súly: 1,47 font (kb. 667 g)
  • Képernyő mérete és felbontása: 7 hüvelyk; 1280 x 800
  • Képernyő típusa: OLED
  • Tárhely: 512 GB
  • Akkumulátor-élettartam: 2-5 óra
  • Portok: 1 x USB-C

 

A Valve Steam Deck-je nem olyan sokoldalú, mint az ASUS Ally X, mivel a Steam áruházon kívüli játékok telepítéséhez módosításokra van szükség, de ez áll a legközelebb ahhoz, hogy egy PC-játékokat futtató kézikonzol olyan kifinomult legyen, mint a Nintendo Switch. Egyedi felületével és a Steam áruházba történő közvetlen integrációval a Deck egyszerű, átlátható élményt nyújt.

A Steam Deck operációs rendszere úgy van kialakítva, hogy közvetlenül a játékkönyvtáradba lépjen, mint egy hagyományos konzol. Könnyen navigálhatsz az áruházban, és vásárolhatsz új játékokat. Kényelmes, hogy a Steam jelzi, ha egy játék kompatibilis a Deck-kel, így elkerülheted a kellemetlen meglepetéseket. A kezelőfelület a legelegánsabb és legkönnyebben navigálható, amit kézikonzolon láttam, és ha már ismered a Steam asztali szoftverét, gyorsan kiismerheted magad a Deck működésében is.

Az ASUS-hoz hasonlóan a Deck is számos beállítást kínál a teljesítmény testreszabásához, de itt a felület tisztább és a funkciók kényelmesebbek. Például minden egyes játékhoz külön képfrissítési sebesség-korlátot állíthatsz be, ahelyett hogy minden alkalommal a teljes beállításokat módosítanád. A játékok jól futottak a Deck-en, beleértve a The Elder Scrolls: Skyrim-et és a Baldur’s Gate 3-at, de az akkumulátor általában alig két órát bírta. Kevésbé erőforrásigényes játékokkal, mint a Stardew Valley vagy a Terraria, akár öt órát is elértem.

A Deck irányítói kényelmesen foghatók, és a gombok sem túl puhák, sem túl kemények. Az eszköz mindkét oldalán található joystick és trackpad, valamint két gyorsgomb. Az OLED kijelző színei élénkebbek, mint az ASUS Ally X LED kijelzőjén, de az alacsonyabb felbontás miatt kevesebb részletet mutat.

 

TECH HÍREK - Az Xbox és a Logitech bejelentette együttműködését a G Cloud nevű felhőalapú kézi játékeszköz fejlesztésében, amely októberben jelenik meg és már előrendelhető.

 

  1. Logitech G Cloud

  • Ár: 109 999 Ft (MediaMarkt)
  • Platform: Android
  • Súly: 1,02 font (kb. 463 g)
  • Képernyő mérete és felbontása: 7 hüvelyk; 1920 x 1080
  • Képernyő típusa: OLED
  • Tárhely: 64 GB
  • Akkumulátor-élettartam: 10 óra
  • Portok: 1 x USB-C

 

A felhőalapú játékok hatalmas fejlődésen mentek keresztül, és egy megfelelő internetkapcsolattal akár AAA-kategóriás játékokat is streamelhetsz, például a Fallout 4-et egy böngészőből. A Logitech G Cloud nem rendelkezik az Ally X vagy a Steam Deck teljesítményével, de mivel minden játék szerveren fut, erre nincs is szükség. Ehelyett a G Cloud egy egyedi Android-verziót futtat, amely lehetővé teszi, hogy bejelentkezz felhőalapú játékplatformokra, például az Xbox Game Pass-re vagy az Nvidia Cloud Gaming-re.

Ez azt jelenti, hogy mindig online kell lenned ahhoz, hogy a konzollal olyan játékokat játszhass, amelyek általában erősebb konzolokat igényelnek. Azonban mivel Androidot futtat, a Google Play Áruházból is telepíthetsz offline játékokat, például a Stardew Valley-t vagy a Hades-t (Netflix-előfizetésen keresztül), és egy SD-kártyát is behelyezhetsz, hogy több tartalmat tárolj, mint amit a beépített 64 GB biztosít.

Nem fogsz annyi részletet látni a G Cloud 1080p-s kijelzőjén, mint az Ally X-en, de ennek a konzolnak a felbontása magasabb, mint az összes többi általam tesztelt konzolé. Még interneten keresztüli játék során is nagyszerű képet nyújtott, feltéve, hogy a kapcsolat stabil maradt.

A felhőalapú játékok használatának számomra legnagyobb előnye az, hogy a Steam-hez hasonló áruházakból való játékokkal ellentétben nem kell várnod, amíg a játékok letöltődnek. Természetesen ehhez internetkapcsolat szükséges, de nagyszerű érzés úgy elindítani egy játékot, hogy nem kell órákat várnod egy 60 GB-os fájl letöltésére Wi-Fi-n keresztül.

A G Cloud akkumulátor-élettartama jóval hosszabb, mint bármelyik más, nem Switch konzolé, amelyet teszteltem, akár tíz órát is elérhet.

A levehető kontrollerek nem feltétlenül szükségesek egy hordozható konzolhoz, de a G Cloud esetében jó lett volna, ha rendelkezik velük. Mivel Androidot futtat, Androidos táblagépként is használható, telepíthetsz rá alkalmazásokat, például a Netflixet vagy a Kindle appot, de mivel a vezérlők fixek, a G Cloud nehezen kezelhető, ha mást szeretnél rajta csinálni, mint játszani.

Ha egy nagyképernyős eszközt keresel, amely lehetővé teszi a felhőalapú játékok egyszerű elérését, a G Cloud egyértelmű választás. Az Ally X szintén hozzáfér ezekhez a szolgáltatásokhoz, de drágább, és az akkumulátora nem bírja olyan sokáig ugyanezeket a tevékenységeket. A G Cloud emellett a Google Play Áruházban elérhető emulátorokkal is működik, és mivel könnyebb, mint a Steam Deck és az Ally X, jobb emulációs gépként is szolgálhat, mint bármelyik másik.

 

TECH HÍREK - A Lenovo Legion Go egy újabb riválisa lesz a Steam Decknek, és a hardver kellően izmosnak ígérkezik.

 

  1. Lenovo Legion Go

  • Ár: 289 990 Ft (eMAG)
  • Platform: Windows 11
  • Súly: 854 g
  • Képernyő mérete és felbontása: 8,8 hüvelyk; 2560 x 1600
  • Képernyő típusa: QHD+ IPS LED
  • Tárhely: 512 GB (bővíthető microSD kártyával)
  • Akkumulátor-élettartam: 3-6 óra
  • Portok: 2 x USB-C, 1 x 3.5 mm jack

 

A Lenovo Legion Go az egyik legújabb belépő a kézikonzolok piacán, amely a gamer közösség igényeit szem előtt tartva készült. A készülék 8,8 hüvelykes, QHD+ felbontású kijelzője kiemelkedik a többi kézikonzol közül, és az IPS panel technológiának köszönhetően élénk színeket, széles betekintési szöget biztosít. A Legion Go a Windows 11 operációs rendszeren fut, amely lehetővé teszi a teljes PC-s játékélményt közvetlenül a konzolon.

A konzol szívében az AMD Ryzen Z1 Extreme processzor található, amely kiváló teljesítményt nyújt a legújabb AAA-játékok futtatásához. A beépített 512 GB-os SSD elegendő tárhelyet biztosít a nagy méretű játékokhoz, míg a microSD-kártya bővítési lehetőség további rugalmasságot kínál. A Legion Go ergonomikus kialakítása, valamint a levehető kontrollerek a Nintendo Switch-hez hasonlóan asztali és hordozható használatot is lehetővé tesznek.

A készülék legnagyobb erőssége a kijelzője mellett a testreszabhatósága. A játékosok számos grafikai és teljesítménybeli beállítást végezhetnek közvetlenül a konzolon, hogy az eszköz optimálisan működjön a játékok igényeihez igazodva. Az érintőképernyő funkció további kényelmet biztosít az irányításhoz, különösen a Windows-alapú alkalmazások használatakor.

Az akkumulátor élettartama 3 és 6 óra között mozog, a játék intenzitásától függően. Alacsonyabb grafikai beállítások és kevésbé erőforrás-igényes játékok esetén akár a hosszabb üzemidő is elérhető. A Legion Go két USB-C porttal rendelkezik, amelyek lehetővé teszik a gyors töltést, külső perifériák csatlakoztatását vagy monitorok használatát, így asztali számítógépként is funkcionálhat.

A készülék súlya valamivel nehezebb, mint más kézikonzoloké, de az ergonomikus fogás és a jó súlyelosztás miatt hosszabb játékmenetek során sem válik kényelmetlenné. Az eszköz támogatja a Wi-Fi 6E technológiát, így gyors és stabil internetkapcsolatot biztosít a felhőalapú játékokhoz vagy online multiplayer módokhoz.

A Lenovo Legion Go ideális választás azok számára, akik kompromisszumok nélküli, teljes PC-s játékélményt keresnek hordozható formában, miközben a konzol rugalmassága és prémium kijelzője az élményt még tovább fokozza.

 

TECH HÍREK - A Google mérnökeinek egy csoportja feltörte a PlayStation Portal-t, hogy a Sony Remote Play kiegészítő eszközén natív módon játszhassa le a PSP-játékokat!

 

  1. PlayStation Portal

  • Ár: 78 990 Ft (MediaMarkt)
  • Platform: PlayStation Remote Play / PS Plus Premium
  • Súly: 614 g
  • Képernyő mérete és felbontása: 8 hüvelyk; 1920 x 1080
  • Képernyő típusa: LCD
  • Tárhely: Nincs (csak streaming)
  • Akkumulátor-élettartam: 5-7 óra
  • Portok: 1 x USB-C, 1 x 3,5 mm jack

 

A PlayStation Portal a Sony streaming alapú kézikonzolja, amely eredetileg kizárólag a PlayStation 5 távoli elérését tette lehetővé. Azonban a legújabb frissítésekkel a Portal már a PS Plus Premium előfizetők számára is elérhetővé tesz több tucat (jelenleg 100+) PS Plus Premium könyvtárban található játékot közvetlen streaming formájában, így a készülék használatához már nincs feltétlenül szükség PS5-re. Ez jelentős előrelépés a konzol funkcionalitásában, hiszen egy „PS5 nélküli” PlayStation-élményt kínál azoknak, akik kizárólag felhőalapú játékokat szeretnének játszani.

A PS Portal az autentikus PlayStation-élményt a DualSense kontroller funkcióival biztosítja, amely beépítve található a konzolon. A 8 hüvelykes, 1080p-s LCD kijelző éles és tiszta képet nyújt, ami ideális a Sony által kínált játékok vizuális minőségének kiaknázására. Azonban ez a készülék továbbra is erősen támaszkodik a hálózati kapcsolatra: mind a PS5 Remote Play funkció, mind a PS Plus Premium streaming élvezetes használatához stabil, erős Wi-Fi kapcsolatra van szükség.

A konzolt wifin és Vodafone korlátlan mobilinternet kapcsolattal is teszteltük. A Wi-Fi hálózaton a teljesítmény meggyőző volt: mind a PS5 Remote Play, mind a PS Plus Premium játékok gördülékenyen futottak, a képminőség éles maradt, és a késleltetés minimális volt. Mobilinterneten viszont a játékélmény jelentősen romlott. A kép gyakran homályos volt, szétesett, és a játékok szaggattak. Ez nemcsak a PS Portalra igaz, hanem az összes streaming kézikonzolra is: ha nincs erős Wi-Fi kapcsolat, a „mobilitás” kérdéses marad.

A PlayStation Portal minimalista dizájnja magában foglalja a DualSense kontroller tapintható visszajelzését és adaptív ravaszait, amelyek PlayStation-exkluzív élményt kínálnak. A konzol nem rendelkezik belső tárhellyel, így kizárólag streamingre van optimalizálva, legyen az a PS5-tel történő távoli játék vagy a PS Plus Premium könyvtárából való közvetlen játék.

Az akkumulátor élettartama 5-7 óra között mozog, ami elegendő lehet hosszabb játékalkalmakhoz is. Az USB-C port lehetővé teszi a gyors töltést, míg a 3,5 mm-es jack csatlakozó a vezetékes fejhallgatókat támogatja. A készülék könnyű és ergonomikus kialakítása hosszabb játékmenetek során is kényelmes használatot biztosít.

A PS Portal remek tehát választás a PlayStation-rajongók számára, akik a PS5-tel vagy a PS Plus Premium szolgáltatással szeretnének útközben is játszani. Azonban érdemes figyelembe venni a mobilnetes korlátozásokat, amelyek jelenleg komolyan befolyásolják a készülék valós hordozhatóságát. Azok számára, akik főként otthoni Wi-Fi hálózaton használják, a Portal egyedi és élvezetes élményt nyújt.

 

 

  1. OneXPlayer 2

  • Ár: 429 990 Ft (BestByte)
  • Platform: Windows 11
  • Súly: 850 g
  • Képernyő mérete és felbontása: 8,4 hüvelyk; 2560 x 1600
  • Képernyő típusa: IPS érintőkijelző
  • Tárhely: 2 TB SSD (bővíthető microSD kártyával)
  • Akkumulátor-élettartam: 2-5 óra
  • Portok: 2 x USB-C (egyik USB 4.0), 1 x USB-A, 1 x 3,5 mm jack, 1 x microSD

 

A OneXPlayer 2 az egyik legerősebb kézi játékkonzol a piacon, amely valódi PC-s játékélményt nyújt hordozható formában. A készülék 8,4 hüvelykes, 2560 x 1600 felbontású IPS érintőkijelzője lenyűgöző részletességet és élénk színeket biztosít, ideális mind a vizuálisan intenzív AAA-játékokhoz, mind a kreatív munkához. A Windows 11 platform rugalmassága lehetővé teszi, hogy szinte minden PC-s játékot és alkalmazást zökkenőmentesen futtass rajta.

A OneXPlayer 2 szíve az AMD Ryzen 7 6800U processzor, amely 8 maggal és 16 szállal dolgozik, akár 4,7 GHz-es maximális órajellel. Az integrált Radeon 680M GPU az RDNA 2 architektúrán alapul, és 12 magos grafikus teljesítményt nyújt, ami elegendő a legújabb játékok magas grafikai beállításokon történő futtatásához. A konzol alapfelszereltségben 1 TB SSD-t tartalmaz, amely gyors és bőséges tárhelyet kínál, emellett microSD-kártyával tovább bővíthető.

A konzol különleges jellemzője a levehető kontrollerek, amelyek hasonlóak a Nintendo Switch Joy-Conjaihoz. Ezek nemcsak a kézi játékot teszik kényelmessé, hanem külön vezérlő formátumba is dokkolhatók, amely ideális az asztali játékhoz. A vezérlők precíz és kényelmes kezelést biztosítanak, azonban saját akkumulátorral nem rendelkeznek, így leválasztva csak külön adapterrel használhatók.

A OneXPlayer 2 valóban kiemelkedik a hordozható konzolok közül. Bár nem streamingre épül, az erős Wi-Fi 6E támogatás révén gyors internetkapcsolatot biztosít a multiplayer játékokhoz és a felhőalapú szolgáltatásokhoz. Az akkumulátor élettartama 2-5 óra között mozog, a használt beállításoktól és a játék típusától függően. Az USB-C port támogatja a 100 W-os gyorstöltést, így a hosszabb játékmenetek között gyorsan feltölthető.

A 8,4 hüvelykes IPS kijelző éles képet és lenyűgöző színpontosságot kínál, amely ideális a vizuálisan gazdag játékokhoz. A készülék ergonomikus kialakítása lehetővé teszi, hogy a nagyobb súly ellenére is kényelmesen tartsd hosszabb időn keresztül. A OneXPlayer 2 masszív felépítése és prémium anyaghasználata prémium érzést nyújt.

A OneXPlayer 2 egy valódi erőmű hordozható formában, amely ideális választás a komoly PC-s játékosok számára. Bár a konzol ára magasabb kategóriába tartozik, a teljesítménye, rugalmassága és prémium kijelzője minden forintot megér azok számára, akik kompromisszumok nélküli élményt keresnek.

 

-Herpai Gergely „BadSector”-

Spread the love
Avatar photo
BadSector is a seasoned journalist for more than twenty years. He communicates in English, Hungarian and French. He worked for several gaming magazines – including the Hungarian GameStar, where he worked 8 years as editor. (For our office address, email and phone number check out our impressum)

theGeek TV

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu