Egy 3 órás videóban láthatjuk, hogy milyen volt a The Witcher 3, mielőtt a CD Projekt RED (CDPR) egy kicsit módosított rajta a 2015-ös megjelenése előtt.
Moonknight, Ferroxius, Crygreg és Glassfish kiadta a What Lies Unseen első részét. Ez a sorozat a The Witcher 3 fejlesztési történetét és evolúcióját dolgozza fel, és ebből készült a lent látható videó. Néhány hatalmas változás történt! A játék alcíme eredetileg A Time of Sword and Axe (A kard és balta ideje) volt The Wild Hunt helyett. Rendelkezett egy VATS-szerű fókuszrendszerrel, amellyel a szörnyek gyenge pontjait célozhattuk meg.
Sokkal több volt az oda-vissza utazás Velen, Skellige és Novigrad között, és a cselekményszálak és karakterek, amelyek a végleges verzióban jobban benne voltak, több felvonásra is kiterjedtek. A Yennefer vagy Triss közötti választás azt jelentette, hogy a másik varázslónő nem volt jelen a játék utolsó harmadában. A The Witcher 2-ből Iorveth is megjelent, és fontos szerepet kapott. Volt egy többrészes rablási küldetés Novigradban, amihez szövetségesekre volt szükség (a Kaer Morhen ostromához hasonlóan). A véres báró (Bloody Baron) története egészen más volt, és a játék végén folytatódott. A befejezés sokkal kétértelműbb és melankolikusabb volt. Geralt és Avallac’h egy küldetés során a Cyberpunk 2077 Night Cityjébe teleportáltak (!), és a játékban nem volt Gwent, helyette visszatért at első két részből ismert szkanderezés és kockapóker.
Nem vicc: volt egy küldetés, ami lényegében felvezette volna a CDPR következő játékát, úgyhogy ezzel hype-olhatta volna a lengyel stúdió a közönséget. Amúgy a modderek a REDkit moddolási eszköztárának köszönhetően bukkantak rá minderre: „A fejlesztőkészlethez tartozott egy string-adatbázis, amely szinte minden egyes sor szöveget tartalmazott, amely a Witcher 3 fejlesztésének legkorábbi és legutolsó pontja között íródott. Ebből az adatbázisból közösen dolgoztunk azon, hogy az adatokat egy kézzelfogható szinopszissá alakítsuk át, amely a dokumentumok nagy részét teszi ki,” írták a modderek.
A játék hatalmas volt: 150 óra kellett volna a végigjátszásához, és ez csak a fő küldetésekre vonatkozik! A Novigradban zajlódó sorozatgyilkos-küldetés egy titkos vámpírtársadalmat fedezett volna fel (a la Vampire: The Masquerade), és a gyilkos ennek a tagja lett volna, a többi vámpír pedig segített volna. Shani az első részből feltűnt volna, és mindezt a The Witcher 3 DLC-jében újra elővették volna. A befejezések is sokkal sötétebbek voltak. Ciri életben tartása a világot reggelire elfogyasztó hatalmat is életben hagyta volna és az utolsó boss egy elárult Avallac’h ellen lett volna. A Nilfgaard császárnőjéhez kapcsolódó befejezés teljesen eltért, de hangneme azonos volt. Ciri Vaják-befejezése arról szólt volna, hogy a szörnyvadászatból kiábrándult volna, és bűnösnek érezte volna magát Avallac’h halála miatt, ezért elhatározta, hogy beutazza a síkokat, hogy más módot keressen a megállítására.
Ez bizony elég durván hangzik.
Forrás: PCGamer