TECH HÍREK – Tim Cook arról is beszélt, hogy mi lenne most, ha az Apple befektetett volna az OpenAI-ba, amit főleg a ChatGPT kapcsán ismerhetünk…
A ChatGPT alaposan megijesztette a billió dolláros értékű techcégeket, hogy saját szolgáltatásokat fejlesszenek ki, és ne maradjanak le a generatív (tartalomalkotó) mesterséges intelligenciára vonatkozó versenyben. Ez vezetett ahhoz, hogy a cupertinói vállalat létrehozza az Apple Inteligence-et, és bár lemaradásban van, Tim Cook, a vezérigazgató azt mondja, hogy nem baj az, ha ezúttal nem ők az elsők. A Wirednak adott interjúban szerinte az számít, hogy ők legyenek a legjobbak.
Cook elég sok kérdést kapott, és ezek főleg a generatív MI-re, illetve az Apple Intelligence-re tértek ki. Cook gyakran szokott játszadozni a készülékekkel és szolgáltatásokkal, és így elmondta azt is, hogy mi tetszett neki a legjobban az Apple Intelligence-ben: „Mi egy email alapú vállalat vagyunk, és hatalmas mennyiségben kapom őket a felhasználóktól, alkalmazottaktól, partnerektől és így tovább. A szerzői válaszok összefoglalása hatalmas változtatás, és az, hogy a rendszer rangsorolja a dolgokat, így nem kell a szokásos triage-ot végeznie. Aztán persze ott vannak az olyan szórakoztató dolgok mint az Image Playground,” mondta Cook.
Az Apple talán bakot lőtt azzal, hogy nem fektetett be az OpenAI-ba (ezt a lehetőséget a Microsoft nem hagyta ki, ami azóta a generatív MI-s cégek között éllovassá fejődött. Cook kapott egy olyan kérdést arról, hogy miért nem fektetettek be a vállalatba. Nem vették figyelmen kívül a cég létezését, de ritkaság lett volna ezt megtenni. Kiemelte az ARMot is, ami a korábbi években fontos volt, hiszen ez segített nekik azzá fejlődni, ami most az Apple: „Nem mondom, hogy soha nem néztük meg. Csak azt mondom, hogy ritka lépés lenne részünkről, ha ezt tennénk. Az ARM-mal foglalkoztunk annak idején. Ki mást csináltunk még? Egy vagy két másik cég még volt. Az ARM elég jó volt,” tette hozzá Cook.
Az Apple Intelligence a későbbiekben több módon javulhat. Az Nvidiával közösen a ReDrafter technikán dolgoznak fel, ami a nagy nyelvi modellek (large language model = LLM) szöveggenerálását gyorsíthatja, és az M4 Ultra chipeket használja a cég a szolgáltatás szervereiben, és a Broadcommal közösen a Baltra kódnevű MI-chipet fejleszti…
Forrás: WCCFTech