A finn stúdió bár komolyan gondolja a Remedy-univerzumot (azaz azt, hogy a játékaik mind egy közös, megosztott világban játszódnak), nem szeretnék, ha ez valami más rovására menne.
Az IGN meginterjúvolta Sam Lake-et, a Remedy Entertainment kreatív igazgatóját. A Remedy lassan építi fel ezt a közös univerzumot az Alan Wake 2 és a Control után, de eközben a finneknek valami ezek után is lényeges: minden játéknak önmagában is élvezhetőnek kell lennie. Ebbe a problémába esett az MCU (Marvel Cinematic Universe, azaz a Marvel filmvilága), mert annyira sok filmet kellett megnézni, hogy mindent érthessünk. És nem akarja ugyanezt a hibát a Remedy elkövetni, ami teljesen korrekt megközelítésnek nevezhető.
Lake elmondta, hogy ez a Remedy-univerzum még csak most vette kezdetét, és még túlzottan korai bárminemű végjátékról beszélni: „Szeretem ezeket a dolgokat összekötni. Szeretem elmélyíteni és kibővíteni a történetet. Tényleg úgy érzem, hogy ez egyfajta lehetőség arra, hogy ezeket a szálakat, amiket odatettünk, kibővítsük, különböző ötletekkel szórakoztassuk. Nagyon izgalmas érzés. És ahogyan mi látjuk, minden játéknak önmagában is élvezetesnek kell lennie, és meg kell állnia a saját lábán, de aztán a rajongóinknak, azoknak, akik már játszottak más Remedy-játékokkal, szeretnénk sok olyan tartalmat beletenni, amit felfedezhetnek a folyamatos univerzum történetéhez,” mondta Lake.
A már több mint öt éve megjelent Control volt az első olyan játék, amelyben felbukkant a Remedy-univerzum, és Lake kijelentését inkább az Alan Wake II bizonyította. A Control ismeretete nélkül is lehet élvezni Alan Wake történetének a folytatását (és fordítva), viszont ihletet adhat arra, hogy az addig nem játszott címet és/vagy IP-t esetleg kipróbáljuk, hogy azt is jobban megismerhessük. Ez így egy jó megközelítés.
A Control amúgy egy folytatást kap, de ott van még a spin-offja is, az FBC: Firebreak. Ebben három játékos játszhat egy belső nézetes lövöldözős címben egy kooperatív kalandban.
Forrás: VG247