A Team Asobi bár úgy gondolta, hogy remek PlayStation 5-exkluzív született náluk, de azért ekkora sikerekre nem készült a csapat.
Nicolas Doucet, az Astro Bot rendezője és a Team Asobi nem hitte volna, hogy a szeptemberben megjelent játék annyira felkavara a játékipart, hogy a decemberi The Game Awardson elnyerte az év játéka díjat. A szeptember 6-án PlayStation 5-re megjelent játék a 2018-as Astro Bot Rescue Mission (PlayStation VR) és a 2020-as Astro’s Playroom (PlayStation 5) folytatása volt, és az év utolsó nagy játékipari rendezvény sok neves játékot tudott maga mögé utasítani (Balatro, Final Fantasy VII Rebirth, Metaphor: ReFantazio, Elden Ring: Shadow of the Erdtree, Black Myth: Wukong).
Doucet bár nem bízott eleinte az év játéka díj elnyerésében, de a Famitsunak adott interjújában elmondta, hogy miután a legjobb játékrendezői kategóriát is behúzták előtte, már elkezdett ebben reménykedni. Ekkor Doucet ugyanis elkezdte az okostelefonján vázlatolni a beszédét, mielőtt az utolsó díjat kiosztották volna, és amikor az Astro Bot neve hangzott el, Doucet döbbenten nézett a többi Team Asobi-tagra, beleértve Sano Junkót, a vezető hangtervezőt. Doucet nem sok dologra emlékszik vissza a díjátadó utolsó pillanataiból és a beszédéből, mert ennyire sokkolta, hogy az Astro Bot nyert.
Sano viszont nagyon örült, és úgy érezte, hogy az év játéka díj egyfajta váratlan jutalom, hogy a rajongóktól pozitív fogadtatást tudott elérni. Mivel hosszú ideje érintett a japán játékiparban, őt is meghatotta, hogy az Astro Bot mellett hány másik japán fejlesztést jelöltek az év játéka kategóriába (a Final Fantasy VII Rebirth, a Metaphor: ReFantazio, az Elden Ring: Shadow of the Erdtree és az Astro Bot készült Japánban).
Yatoku Hiroaki, a vezető játéktervező is örömmel fogadta, hogy az Astro Bot nyerte ell az év játéka díjat. A Japánban maradt fejlesztők figyelemmel követték az élő adást, és ők is örömmel fogadták, hogy a játékuk nyert. Yatoku ezt a pillanatot töbször megnézte, és ahogy Sano, úgy ő sem hitte volna, hogy ennyi díjat nyert el (az eddig említett két kategórián túl a legjobb akció/kaland és legjobb családi játék díjakat nyerte el).
Forrás: GameRant