TECH HÍREK – A Meta vezetője szerint a középszinten kódolással foglalkozók közül sokan elveszthetik munkájukat a fejlődő MI miatt az év során.
Zuck mostanában kb. kétnaponta bukkan fel a hírekben, miután Joe Rogan vendége volt a podcastjén. Itt felvázolta a cégével kapcsolatos elképzeléseit (ami leépítésekkel fog járni, erről írtunk), majd beszólt az Apple-nek (erről is beszámoltunk), de nem hagyta szó nélkül a mesterséges intelligencia-forradalmat sem. Ez kezdi átdefiniálni, hogy miképp kommunikálunk, miképp férünk hozzá az információhoz, és hogyan vetjük be azt. Sokan azért kezdték használni az MI-t, hogy a technológiával hatékonyabbá válhassanak a folyamataik. A széleskörű adoptációnak köszönhetően viszont sokan attól tartanak, hogy el fogják veszíteni munkájukat, mert álláskörük idővel redundánssá válik.
Ezt a gondolatmenetet erősítette meg még jobban Zuckerberg, ugyanis így nyilatkozott a mesterséges intelligenciáról: „Valószínűleg 2025-ben mi a Metánál és a többi vállalatnál, amelyek alapvetően ezen dolgoznak, olyan mesterséges intelligenciával fogunk rendelkezni, amely gyakorlatilag egyfajta középszintű mérnök lesz a vállalatnál, aki képes kódot írni,” mondta Zuck. Elismerte, hogy a technológia alkalmazása kezdetben költséges lesz, idővel azonban hatékonyabbá válik, mivel az MI mérnökök fogják az alkalmazás kódjának nagy részét fejleszteni, nem pedig az emberek. Úgy tűnik, ez a jóslat összhangban van a terület folyamatos fejlődésével, és azzal, hogy az átalakító hatással lehet a technológiai ipar egészére.
Az interjúban Zuckerberg megemlítette, hogy az MI a középszintű kódolási szerepek átvételével több teret adna a mérnököknek a kreatívabb és stratégiai feladatok elvégzésére. Kihangsúlyozta, hogy a mérnökök szerepei fejlődhetnek, és nem feltétlenül cserélődnek le teljesen. Az ő felügyeletük egyelőre továbbra is kulcsfontosságú maradna az MI teljesítményének fokozásában. Hasonlóan nyilatkozott a Salesforce vezérigazgatója is, aki megosztotta a 2025-ös szoftvermérnökök felvételével kapcsolatos belső megbeszéléseket, és azt, hogy komolyan vitatják, nem kellene-e helyette a mérnöki munka automatizálása az MI segítségével.
Mindenesetre az biztos, hogy paradigmaváltásnak lehetünk szemtanúi, és ehhez hozzá kell szoknunk.
Forrás: WCCFTech