Robert Kurvitz, a Disco Elysium rendezője egy hosszabb beszélgetés során beszélt elismerően a Fallout első részéről, ami azért messze nem ugyanaz mint amit mondjuk a Fallout: New Vegas képviselt.
Marijam Did könyve, az Everything to Play For: How Videogames are Changing the World nemrég jelent meg egy független kiadó, a Verso Books gondozásában (magyar verzióról még feltehetőleg szó sincs), és ezt hirdetvén Did mostanában játéktervezőkkel beszélgetve szokott élő adásokat tartani. Először Josh Sawyerrel (Obsidian) játszotta a Wolfenstein: Youngbloodot, most pedig Kurvitz-szal beszélgetve játszotta az első Falloutot, miközben a művészetről és politikáról beszélgettek. Kapott egy érdekes kérdést a Disco Elysium rendezője: Karl Marx számára melyik Fallout tetszene?
„Karl Marx kedvenc Falloutja minden bizonnyal a második lenne. Az első Fallout olyan mint egy tökéletes hangulatkapszula, ami szinte bibliai megsemmisítést ábrázol. Az emberiség valóban térdre rogyott. Ehhez képest más posztapokaliptikus világépítkezések vidámparknak tűnnek – kivéve talán a Fonalak című filmet, vagy néhány igazán sötét tévésorozatot. Ez egy hangulatdarab, de a második rész tényleg nagyon-nagyon a kereskedelemről és a társadalmi gazdaságról szól, illetve arról, hogy ezek a települések befolyásolják egymást. Ez egyértelműen a Fallout 2. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy Marx nem ment volna bele egyik Bethesda-féle Falloutba sem. Én itt csak Marxról beszélek!
A Falloutnak csodálatos erőszakos hangjai vannak. Nem annyira a gondolkodó ember játéka mint amennyire az emberek beállítják. Szerintem a művészet olyan, mint a máglya, de a máglya körül kell, hogy legyenek emberek, akik beszélnek róla, és akkor csinál valamit. Vannak rendben lévő metaforáim, de nem jelentenek annyit mint amennyire hangzik, de azt hiszem, ami működött, az valószínűleg az, hogy az emberek játszottak a Disco Elysiummal, és kapcsolatba léptek más olyanokkal, akik szintén játszottak vele, aztán beszélgettek róla,” mondta Kurvitz.
Kurvitz és a Disco Elysiumot létrehozó Za/Um két másik tagja (Helen Hindpere, Alexander Rostov) egy új stúdiót hoztak létre (Red Info), és elvileg a volt munkahelyükkel jogi vitájuk van a játék jogai miatt. A Corinthians nevet levédette a Red Info… de ennél többet tőlük még nem hallottunk!
Forrás: PCGamer