A Ready At Dawn társalapítója arról beszélt, hogy milyen lehetett volna, ha a látványra pokolian jó, de tartalomra ugyanennyire gyenge játék folytatását megcsinálhatta volna a stúdió.
2015-ben jelent meg PlayStation 4-exkluzívként a Ready at Dawn játéka. A stúdió korábban a Sony-nak több játék fejlesztésében besegített (a PSP-s Daxter, God of War: Chains of Olympus és a God of War: Ghost of Sparta mellett a PS3-as God of War: Origins Collectionön is dolgoztak), és ezek a Metacriticen egész jó értékelést szedtek össze, ugyanis ezek átlagpontszáma a Metacriticen 84 és 91 közé tehetőek.
Ezt viszont a The Order: 1886 meg sem tudta közelíteni, ugyanis bár a paródiának szánt, komolytalan értékelések magasabb pontszámot (70-75) adtak a Ready At Dawn játékának, a Metacriticen az átlag mindössze 63 pont lett. Andrea Pessino, a Ready at Dawn társalapítója a MinnMaxnak adott interjúban beszélt arról, hogy a Sony túl szigorú határidőt adott meg a játéknak, és sok dolgot ki kellett vágni. Ha esélyt kaptak volna, 2018-ban jelentkezhettek volna a folytatással, amiben többjátékos mód is lett volna. Ez nem 1886-ban játszódott volna: szerinte ezek az elméletek hibásak.
„Nem hiszem, hogy az eladások, hanem a kritikai fogadtatás volt a lényeges. A Sony egy nagyon büszke csoport, és jogosan, és a kritikai fogadtatás, ha akár csak a 70-es kategóriában lett volna a pontszám, akkor is meglett volna a folytatás, meg vagyok róla győződve. Csak ha néhány ponttal többet kapott volna, akkor rendben lett volna. Az egyik probléma, hogy nagyon sok mindent kivágtunk. Sok finomabb elbeszélői rész elveszett, mert annyi mindent vágtunk ki belőle, és olyan dolgokból, amiknek interaktívnak kellett volna lenniük, film lett. Szükségünk lett volna még egy évre, ez a valóság. Legalább még egy év kellett volna, nem kaptunk, szóval úgy voltunk vele, hogy akkor vagdossuk meg…”, mondta Pessino.
A Ready at Dawn VR-játékokra állt át: 2020-ban a Meta felvásárolta, majd tavaly bezárta.
Forrás: VGC