Leslie Benzies (aki a 3D-s Grand Theft Auto epizódok producereként meghatározó szereppel bírt a franchise fejlődésében) már a Rockstartól függetlenül is képes lehet maradandót alkotni!
A játék főszereplője Jacob Diaz, akit egy titokzatos neurális implantátummal, a MindsEye-jal láttak el, ami miatt a szolgálatban töltött időszakának összefüggéstelen visszaemlékezései vannak. Miközben Jacob az igazság kiderítéséért küzd, egy olyan világban találja magát, ahol a mesterséges intelligencia, a csúcstechnológiai kísérletek és az ellenőrizetlen katonai hatalom minden lépését befolyásolja. A nem túl távoli jövőben Redrockban, egy kitalált sivatagi metropoliszban játszódik a játék, ami a mesterséges intelligencia, az emberi kapzsiság és az irányításért folytatott harc történetét meséli el; ezek a Földet az összeomlás szélére sodorják. A játékosok egy részletgazdag világot fedeznek fel, rejtett összeesküvéseket fedeznek fel, miközben egy mélyen személyes és nagy tétekkel teli történetben navigálnak.
A MindsEye intenzív harcot kínál, ahol minden döntés a túlélésről dönt. A játékosok külső nézetes lövöldözős összecsapásokban vesznek részt, ahol olyan ellenségekkel kell szembenézniük, akik összehangoltan támadnak, fedezékből rájuk törnek, és elsöprő erővel bírnak. A siker a gyors gondolkodáson, a taktikai pozícionáláson, valamint a környezet és a kísérő drón kihasználásán múlik, hogy fölényben találhassák magukat. Akár gyalog, akár a kormány mögött, akár a levegőben vannak a játékosok, a MindsEye egy olyan világban tartja őket, amely állandó fenyegetettséget jelent nekik.
„Egész pályafutásomat annak szenteltem, hogy magával ragadó interaktív szórakoztatással örvendeztessem meg a játékosokat. A MindsEye-jal a filmes kalandjátékot a következő szintre emeltük, olyan karaktereket és világot teremtve, amely valóban élőnek tűnik. Alig várjuk, hogy a játékosok belépjenek és érezzék a magával ragadó realizmust és a fáradhatatlan erőfeszítést, amit a játék minden pillanatába beleöltünk,” írta Benzies a sajtóközleményben.
A Build A Rocket Boy (Benzies stúdiója) játéka valamikor a nyáron fog megjelenni PlayStation 5-re, Xbox Series-re és PC-re. A játékot az IO Interactive fogja kiadni (a dánoktól jelenleg a Project 007-et várjuk).
Forrás: Gematsu