Az Electronic Arts volt kreatív igazgatója, Bing Gordon (valószínűleg nem a Microsoft keresőmotorja szponzorálja őt) szerint a cég nem tette azt, amit kellett volna!
A Grit podcaston bukkant fel Gordon, ahol elárulta, hogy az Electronic Arts homokba dugta a fejét a riválisokkal kapcsolatban. A kiadó megszerezhette volna a Guitar Hero és a Call of Duty jogait és akár a Blizzardot is felvásárolhatta volna! Ez ugye nem történt meg, ugyanis az Activision előbb lépett. Összeolvadt a Vivendi videojáték-divíziójával 2008-ban (ugyanis a francia gigász állt a Blizzard mögött!), és ebből született az Activision Blizzard, ami ma már a Microsofté.
Gordon elárulta, hogy volt egy olyan időszak, amikor a Vivendi 800 millió dollárt kért volna a Blizzardért, de Larry Probst, az Electronic Arts akkori vezérigazgatója nem akart találkozni velük. Gordon kijelentette: az Electronic Arts látta ezt a két IP-t és a céget, és mindegyikről lemondott! Ezért tiszteli az Activision Blizzard volt vezérigazgatóját, Bobby Kotickot, mert ő lecsapott a lehetőségre, hogy a Blizzarddal egyesülve a játékipar egyik legnagyobb kiadója megszülessen. Gordon szerint ha Kotick nem lett volna a cég élén, akkor a kreatív vezetők nem maradtak volna sokáig, így ő egyfajta csodát követett el, hogy ennyi ideig aktívak maradtak ott.
Kotick a beszélgetés során elárulta, hogy az Electronic Arts rengetegszer próbálkozott sikertelenül az Activisionnél felvásárlással és összeolvadással. Az Infinity Wardot korábbi Medal of Honor-fejlesztők alapították, és ez a stúdió indította útnak a Call of Duty-t, mert nem akartak az Electronic Arts-szal tovább dolgozni. Csakhogy az Infinity Wardtól sokan tovább léptek, hogy megalakítsák a Respawn Entertainmentet… amit az Electronic Arts fel is vásárolt! A Blizzard pedig mostanában nem nagyon találja a helyét az Activision Blizzard szexuális zaklatásával kapcsolatos botránya miatt.
Az Electronic Arts pedig arról hres, hogy sok stúdiót zárt be vagy épített le. Az utóbbira példa most a BioWare, az előbbire a Visceral, az Origin Systems, a Pandemic és a Westwood nevezhető meg…
Forrás: PCGamer