Huawei Freebuds Pro 4 – Kipróbáltuk a kínai vállalat legújabb prémium fülhallgatóját

TECH TESZT – A Huawei több mint egy évig nem frissítette zászlóshajó fülhallgatóit, ám 2024 végéhez közeledve megérkezett a Freebuds Pro 4. Az első bejelentés Kínában történt, majd mindössze két héttel később nemzetközi piacra is került.

 

A Freebuds Pro 4 tokja és fülhallgatói külsőleg szinte teljesen megegyeznek a Freebuds Pro 3 dizájnjával. A tesztpéldányunk fekete színű, arany díszítéssel a szárakon és a töltőtok peremén, valamint egy grafikai elemmel a szárakon, amely a Histen technológiára hívja fel a figyelmet.

A modell zöld és fehér színben is elérhető, mindkettő arany részletekkel kiegészítve. Ezek az árnyalatok minden bizonnyal nagy népszerűségnek örvendenek majd az ázsiai piacokon, bár nem vagyunk benne biztosak, hogy a nyugati vásárlók is így vélekednek majd.

Az érintésérzékelő a szár belső oldalán található, és némi megszokás után kifejezetten kényelmesen használható a csippentéses és simító gesztusokkal. Minden mozdulat személyre szabható az AI Life alkalmazásban, amelyet érdemes a Huawei AppGallery-ből letölteni és telepíteni, mivel ott mindig a legfrissebb verzió érhető el.

 

 

Felhasználói felület

 

A kínai bemutatón a fülhallgatót úgy reklámozták, mint az első audióeszközt, amely támogatja a HarmonyOS 5.0-t, azonban ez az állítás a globális verzió esetében már nem szerepelt. Ennek egyik oka, hogy a Huawei jelenleg nem kívánja túlságosan előtérbe helyezni a HarmonyOS-t, másrészt pedig ennek az operációs rendszernek a fülhallgatók piacán nincs különösebb jelentősége.

Az alkalmazás számos zajszűrési lehetőséget kínál. Az Awareness mód kétféle beállítást tartalmaz: a Voice Mode ki- és bekapcsolható, amely aktiválva felerősíti a beszédhangokat. Ezen kívül választható Off Mode (zajszűrés kikapcsolása) és Noise Cancelling mód, amely négy különböző fokozatot kínál: Dynamic, Cozy, General és Ultra, az adott környezethez igazítva.

Az Awareness és Noise Cancelling módok finomhangolása kizárólag az alkalmazáson keresztül érhető el, így némi időbe telhet, mire mindenki megtalálja a számára legmegfelelőbb beállítást. Emellett egy Equalizer is rendelkezésre áll, amely előre beállított profilokat tartalmaz, de lehetőség van egyéni hangzás testreszabására is.

A Freebuds Pro 4 lehetőséget biztosít arra, hogy a felhasználó a hangminőséget vagy a kapcsolat stabilitását helyezze előtérbe. A jobb minőségű, nagyobb bitrátájú hangzás valamivel rövidebb akkumulátoridővel jár. Egy speciális funkció a fül formájának feltérképezésével segít meghatározni, hogy a gumiharangok megfelelő méretűek-e. Azonban a teszt során az derült ki, hogy az összes méret (S, M, L) megfelelőnek minősült, így ennek a funkciónak a valódi hasznossága megkérdőjelezhető.

 

Kényelmi szempontok

 

Egy ilyen kompakt fülhallgató esetében a kényelem kulcsfontosságú tényező. A Freebuds Pro 4 hosszú távú viselése nem okozott kényelmetlenséget – szinte észrevehetetlen maradt a fülben. Teszteltük edzőteremben és hosszabb futások során is. Az eredmény: a fülhallgatók stabilan a helyükön maradnak, feltéve, hogy nem történik hirtelen mozdulat.

Időnként előfordult, hogy az egyik fülhallgató enyhén kicsúszott, de ezt főként a tesztelőnk nem éppen ideális futóstílusa okozta, amely túlzott fejmozgással járt.

 

Hangminőség

 

A Freebuds Pro 4 legnagyobb erőssége egyértelműen a hangzás. A Huawei egy duál-driver kialakítást alkalmazott, amelyet egy 11 mm-es, négy mágnessel szerelt dinamikus meghajtó egészít ki. Ennek köszönhetően a basszus akár 14 Hz-ig lemegy, míg a magas hangok elérik a 48 kHz-et, amit egy síkmembrános magashang-sugárzó biztosít.

A hangminőség és a különösen mély, erőteljes basszus azonnal érezhető, amint behelyezzük a fülhallgatót. Számos különböző gyártó vezeték nélküli fülhallgatóját teszteltük már, de a Huawei ezen a téren kiemelkedőt alkotott – a Freebuds Pro 4 valóban prémium szintet képvisel.

A fülhallgatót különböző eszközökkel párosítottuk, köztük egy Android-telefon, egy Huawei-készülék, egy Bluetooth-adapterrel ellátott asztali PC és egy beépített Bluetooth-modullal rendelkező laptop segítségével.

A kapcsolat teljesen zökkenőmentes volt, ahogyan az egy felsőkategóriás fülhallgatótól elvárható. Kifejezetten megkérdeztük erről a témáról a Huawei egyik alelnökét is, aki megerősítette, hogy a shenzheni fejlesztők komoly erőfeszítéseket tettek a stabil kapcsolat és a kiváló hangminőség optimalizálására, valamint a gyors eszközváltásra.

A bemutatóeseményen a Huawei egy olyan promóciós videót mutatott be, amelyben egy felhasználó egy koncert kellős közepén viselte a fülhallgatót, mégis zavartalanul tudott csatlakozni egy online megbeszéléshez a fejlett zajszűrésnek köszönhetően.

Mi is kipróbáltuk ezt a helyzetet, de az eredmény nem volt olyan lenyűgöző, mint amire számítottunk. Tesztelőnk egy hatalmas techno-partin próbált telefonálni, több ezer ember között. A vonal túlsó végén a hívott fél továbbra is hallotta a háttérzajt, de a beszédet is érzékelte. Ezzel szemben a tesztelőnknek nehézséget okozott a halkabb hangok tiszta és érthető hallása.

Persze ez csupán egy kiragadott példa, és amikor a környezeti zajszint meghaladja a 110 dB-t, senki sem várhat csodát. Normál körülmények között azonban a zajszűrés nagyon jól teljesít.

 

Töltés

 

Első benyomásként észrevettük, hogy a Freebuds Pro 4 kissé robusztusabbnak tűnik elődjéhez, a Pro 3-hoz képest. Végül azonban kiderült, hogy mindkét modell azonos kapacitású akkumulátorral rendelkezik. A fülhallgatók egyenként 55 mAh-s cellát kaptak, míg a töltőtok további 510 mAh kapacitást biztosít.

Az alábbiakban összefoglaljuk a Huawei által megadott és a többszöri tesztelés során általunk mért töltési időket. Ha a tok és a fülhallgatók töltési idejét szeretnéd kiszámolni, egyszerűen add össze az értékeket.

Reklámozott idő Valós tesztidő
Fülhallgatók a tokban 40 perc 45 perc
Tok vezetékes töltéssel 1 óra 65 perc
Tok vezeték nélküli töltéssel 1,5 óra / 150 perc 160 perc

 

Be kell vallanunk, hogy komoly kihívás volt teljesen lemeríteni a fülhallgatók akkumulátorát, mivel folyamatos használat mellett is órákba telik, mire teljesen kimerülnek. Ráadásul, amint visszahelyezzük őket a tokba, azonnal újratöltődnek, így a legtöbb ember valószínűleg sosem tapasztalja meg a teljes lemerülést.

A töltőtok vezeték nélküli töltése bizonyult a legkényelmesebb megoldásnak – zökkenőmentesen működött, és nem vett túl sok időt igénybe.

 

Akkumulátor-üzemidő

 

Alapos tesztelésnek vetettük alá a Freebuds Pro 4-et, hogy meghatározzuk az átlagos töltési időket, valamint hogy teljes képet kapjunk az akkumulátor teljesítményéről különböző felhasználási módokban. Különösen a két fő beállítást figyeltük: az egyik a hangminőséget, a másik a kapcsolat stabilitását helyezi előtérbe.

Az alábbi táblázatban a Huawei által megadott és az egyhetes tesztidőszak alatt mért valós használati időket láthatod.

Reklámozott üzemidő Valós tesztidő
Hangminőség prioritása (ANC bekapcsolva) 6,5 óra 360 perc / 6 óra
Hangminőség prioritása (ANC kikapcsolva) 4,5 óra 220 perc / 3 óra 40 perc
Kapcsolat prioritása (ANC bekapcsolva) 7 óra 380 perc / 6 óra 20 perc
Kapcsolat prioritása (ANC kikapcsolva) 5 óra 240 perc / 4 óra

 

Az összes tesztet egy Android okostelefonnal végeztük, nem egy Huawei EMUI rendszerű készülékkel. A gyártó jelezte, hogy a hivatalos teszteredményeik egy Huawei Mate X6-on készültek, 50%-os hangerő-beállítással.

Valószínű, hogy egy Huawei telefon és alacsonyabb hangerő beállításával valamelyest növelhető lenne az üzemidő, de úgy véltük, hogy egy nem Huawei-eszköz használata életszerűbb, tekintve a cég globális piaci részesedését.

 

 

Stabil frissítés

 

A Huawei a Freebuds Pro 4-gyel egy jól kiegyensúlyozott, megbízható fejlesztést hozott létre. A kiváló minőségű hangzás veszteségmentes átvitellel párosul, az akkumulátor pedig megfelelő üzemidőt biztosít a mindennapi használathoz. A kategóriájában kiemelkedő zajszűrés is hozzájárul ahhoz, hogy az eszköz méltó utódja legyen a Freebuds Pro 3-nak.

Az új funkciók nem forradalmiak, de a korábbi modellek rajongóinak érdemes lehet frissíteniük. Azok számára pedig, akik még nem próbálták ki a Huawei prémium fülhallgatóit, a Freebuds Pro 4 egy nagyszerű belépési pont lehet. Noha a dizájn és az érintésvezérlés továbbra is megosztó, a hangminőség és az ANC hatékonysága vitathatatlanul kiemelkedő ebben az árkategóriában.

-Herpai Gergely „BadSector”-

Pro:

+ Kiemelkedő hangminőség a Huawei Freebuds modellek között
+ Megbízható akkumulátor-üzemidő
+ Sokféle zajszűrési lehetőség

Kontra:

– A fényes arany díszítés nem mindenkinek fog tetszeni
– Nem jelent akkora előrelépést az elődjéhez képest
– Az érintésvezérlések megszokást igényelnek

Huawei Freebuds Pro 4

Hangzás/hangminőség - 9.4
Zajszűrés - 8.6
Kényelem - 8.2
Applikáció - 6.8
Ár/érték arány - 8.2

8.2

KIVÁLÓ

A Freebuds Pro 4 nem hoz radikális újításokat, de amit kínál, azt kiváló minőségben teszi. A hangzás, a zajszűrés és az üzemidő egyaránt megbízható, így a Huawei továbbra is az egyik legjobb alternatívát kínálja a prémium fülhallgatók piacán. Az apróbb hiányosságok ellenére a készülék nagyszerű választás azok számára, akik a lehető legjobb vezeték nélküli hangélményre vágynak.

User Rating: 4.21 ( 1 votes)

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)

theGeek TV

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu