­
Trump a chipekre is 25%-os vámot dobna; a tajvani cégek Amerikába jönnének!

Trump a chipekre is 25%-os vámot dobna; a tajvani cégek Amerikába jönnének!

TECH HÍREK – Az Egyesült Államok elnöke igyekszik beindítai az amerikai chipgyártást, és ezért a Tajvanon gyártott chipekre is vámot vetne ki.

 

Trump vámokat ígért az Amerikába importált chipekre, és azt ígérte, hogy a vámok egy év alatt jelentősen emelkednek. Az amerikai elnök a Mar-a-Lagóban tartott sajtótájékoztatón osztott meg friss részleteket vámterveiről, és hozzátette, hogy azt szeretné, ha Amerika partnerei időt kapnának arra, hogy az országba jöjjenek és ott gyártsák termékeiket. A megjegyzései felrázták a félvezetőipart, és arra késztették a cégeket, hogy a lehetséges vámok miatt idő előtt berendeljék termékeiket.

A sajtótájékoztatón Trumpot először az autóipar elleni vámokról kérdezték. Amikor tovább kérdezték a félvezetőkre és gyógyszerekre vonatkozó terveiről, Trump azt válaszolta, hogy a vámok legalább 25%-osak lesznek (ez az autókra is vonatkozik!), és egy év alatt jelentősen emelkedni fognak. Az elnök azonban megígérte, hogy kormánya időt ad a chipgyártó cégeknek, hogy az Egyesült Államokba települjenek, ugyanis ha ott lesz az üzemük vagy a gyáruk, akkor nem kell vámmal tervezni.

Az elnök végül megosztotta, hogy kormánya egy kis esélyt akar adni a chipgyártó vállalatoknak, mielőtt olyan vámokat vezetne be, amelyek könnyen felboríthatják a globális félvezetőipart. És eközben egy csoport tajvani vállalat ismertette a gyártás Ameriká-ba történő áthelyezésére vonatkozó terveit. A Economic Daily szerint hét nagy tajvani MI-szervergyártó nemrégiben Texasba látogatott, hogy felmérje, érdemes-e befektetni az országban. Néhány cég (köztük a Pegatron, a Wistron, a Quanta Computer, a Wiwynn és az Inventec) május 10-e előtt jelentheti be amerikai beruházási terveit.

A tajvani cégek becslése szerint a telekvásárlás és a gyárak építésének költségei nagyjából 2 milliárd dollárra rúgnak, míg az automatizált berendezések hozzáadása 3 és 5 milliárd dollár közötti összegre növelheti a költségeket. A legtöbb tajvani szervercég Mexikóban működik, és az országgal szembeni vámok esetén túlzott költségek miatt aggódnak. A Foxconn és a Pegatron nem volt hajlandó kommentálni texasi látogatását, de a Quanta felvázolta, hogy célja a termelés növelése az Egyesült Államokban, a Wiwynn pedig nem zárta ki amerikai jelenlétének bővítését.

Nyilvánvaló, hogy a Trump-kormányzat ezzel nyomást gyakorol a tajvani TSMC-re, de olyasmit is hallottunk, hogy megvásárolja az Intel öntödéit is. A piaci források azt is tudni vélik, hogy a TSMC a Qualcommal és a Broadcommal partnerségben részesedést szerezhet a TSMC öntödéiben, illetve az Intel felgyorsíthatja partnerségét a tajvani United Microelectronics Corporationnel (UMC), amelyen keresztül az utóbbi felhasználhatja az Intel kihasználatlan kapacitásainak egy részét, hogy ne legyen vám. Az UMC kiforrott node-okon gyárt chipeket, és az Intellel való partnersége várhatóan a 12 nm-es és magasabb node-okra terjed ki.

Szigorból nincs hiány.

Forrás: WCCFTech

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu