TECH HÍREK – A kínai vállalat jelenleg versenytárssal nem nagyon rendelkező készüléke bizonyos szemszögből ugyanis lemaradásban van!
A Huawei Mate XT már nem csak Kínában vásárolható meg. Ezzel a kétszer is összehajtható okostelefon több országban is hivatalosan elérhetővé vált, ám abszolút nem nevezhető olcsó készüléknek. Európában 3500 eurót, tehát közel másfél millió forintot kell fizetni érte, úgyhogy ez nem lesz egy mainstream készülék, azaz nem nagyon fogják tömegesen vásárolni a telefont. Viszont ha mégis lesz, aki arra vállalkozik, hogy beruház a Mate XT-re, egy másik, kellemetlen meglepetésben lesz része!
Röviden: a Google Play nem érhető el a készülékre. Európa és Észak-Amerika is elfogadta a duopóliumot, ugyanis az iOS és az Android rendelkezik a túlnyomó többséggel a piaci részesedés tekintetében. Harmadik játékos (aki nem elenyésző a piacon) nincs. A Huawei azért próbálkozik a HarmonyOS Next platformmal, ami állítólag teljesen házon belül készül, és nem támaszkodik az AOSP-re (Android Open Sourcr Project). A Google Play kimaradt! Az IDC elemzője szerint egy másik indok is van emiatt a Huawei Mate XT megjelenése mögött: bátorítani szeretné a korai vásárlókat a kínai cég, hogy frissítsenek hardvert, és így nem a mainstream fogyasztókat veszik célkeresztbe.
Még ha csak 500 ezer készülék készül a Huawei Mate XT-ből, a kínai cég az eladásokból kb. 1,5 milliárd dollárt tudna behúzni, ami egy termékből nem kevés. Ráadásul ezzel a termékkel teszteli a cég, hogy képes lesz-e visszaszerezni régebbi pozícióját, és ezzel is igyekszik a brandet közismertként tartani. Csakhogy az amerikai kormányzat azon van, hogy a kínai termékeket rossz fényben fesse fel. A HarmonyOS Next még sokat változtathat a készülék közvéleményén. Egy sikeres appboltnak szükséges, hogy rengeteg közismert appja legyen. A kínai cég állítólag tárgyal a partnereivel, hogy ez megvalósuljon.
Emiatt pedig a Huawei helyzete nem valami rózsás. Innen nehéz lesz nyerni, de majd kiderül, hogy mit hoz össze a nyugati piacon a készülékével.
Forrás: WCCFTech