Microsoft új AI-ja senkinek sem kell? A Muse fejlesztői felháborodást kelt [VIDEO]

Úgy tűnik, senki sem akarja a Microsoft új mesterséges intelligenciáját. Az Xbox-játékok jövőjét jelenthetné, de a Muse a fejlesztők körében komoly kritikákat váltott ki. A generatív AI segítené a stúdiókat a videojátékok egyes részeinek létrehozásában, de a hangulat feszült.

 

Csak tegnap mutatta be a Microsoft a Muse-t, egy generatív mesterséges intelligenciát, amely az Xbox-játékok fejlesztését segítené. Ez egy hatalmas projekt, amelyre a redmondi cég büszke lehet a mesterséges intelligenciába fektetett milliárdok miatt, de úgy tűnik, hogy maguk a videojáték-fejlesztők nem fogadták túl jól. Sokan nemcsak azt kérdőjelezik meg, hogy bárki is akarná használni ezt a technológiát, hanem azt is, hogy egyáltalán van-e jövője az iparágban.

 

A fejlesztők ismét elutasítják az AI-t

 

Ahogy Brenda Giacconi tegnap említette, a Muse képes megérteni a játékok fizikáját és 3D környezeteit, lehetővé téve a valós idejű képek és reakciók létrehozását. A Microsoft, hogy demonstrálja a rendszer előnyeit, a Ninja Theory Bleeding Edge című játékát használta fel arra, hogy bemutassa, miként generálhat az AI teljes játékbeli elemeket, amelyeket önállóan vagy nagyobb projektek strukturális támogatásaként is lehet alkalmazni.

Ennek ellenére a fejlesztők körében a fogadtatás nagyrészt negatív volt. Sokan ezt a kezdeményezést a kreativitás és a munkahelyek elleni fenyegetésnek tekintik. David Goldfarb, a Metal: Hellsinger játékot fejlesztő The Outsiders stúdió alapítója élesen kritizálta a technológiát: „Bassza meg ezt a szart, senki sem akarja a Microsoft AI-ját.” A Wired által idézett más fejlesztők hasonló aggodalmakat fogalmaztak meg, mondván, hogy a generatív AI nem jelent valódi előnyt a fejlesztők számára, csupán a vállalatok költségeit próbálja csökkenteni.

 

A munkahelyek elvesztésétől való félelem növekszik

 

Ahogy az angolszász sajtó is rámutatott, az iparág az elmúlt években több ezer elbocsátáson ment keresztül, és a mesterséges intelligencia egyre növekvő alkalmazása csak fokozza a munkahelyek elvesztésével kapcsolatos félelmeket. Egy névtelen fejlesztő a Wired-nek elmondta, hogy a Microsoft belső köreiben hallgatás övezi ezt a témát, mert „mindenki attól fél, hogy ha ellene szólal fel, elveszíti az állását.”

Egy másik fejlesztő szintén névtelenül nyilatkozva panaszkodott arra, hogy a dolgozók úgy érzik, csendben kell maradniuk, hogy ne veszélyeztessék karrierjüket. „Nem veszik észre, hogy senki sem akarja ezt. Nem érdekli őket, hogy senki sem akarja ezt… Az ilyen témák belső megbeszélései csendben zajlanak, mert mindenki fél attól, hogy ellene szól, és elveszíti az állását a videojáték-ipar jelenlegi zűrzavaros helyzetében.”

Minden kétely ellenére a Microsoft továbbra is a Muse-ra épít, mint kulcsfontosságú eszközre a videojáték-fejlesztésben. A vállalat szerint a generatív AI elősegítheti a prototípusok gyorsabb létrehozását, lehetővé téve a stúdiók számára, hogy gyorsabban iteráljanak ötleteiken. Ugyanakkor olyan szakértők, mint Marc Burrage, a Total War sorozatot fejlesztő Creative Assembly munkatársa, hangsúlyozzák, hogy az emberi tapasztalat továbbra is elengedhetetlen a kreatív folyamatokban, és az AI nem helyettesítheti a fejlesztési iterációk során szerzett tanulságokat.

A mesterséges intelligencia szerepe a videojáték-iparban továbbra is vitatott kérdés marad. Miközben a Microsoft megpróbálja integrálni a Muse-t a fejlesztési folyamataiba, a fejlesztők egyre erőteljesebben fejezik ki ellenállásukat.

Forrás: 3djuegos

Spread the love
Avatar photo
theGeek is here since 2019.

theGeek TV

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu