TECH HÍREK – A cupertinói vállalat, ami végül nem iPhone SE4 néven adta ki a budget telefont, több ponton is „vágott” az iPhone 16-ból.
A hátlapi kamerák esetében már tudtuk, hogy az iPhone 16e messze van még az alapmodelltől is, de van pár más változás is. Például a MagSafe technológiát is kispórolta az Apple, illetve a hátlapi logón nincs ujjlenyomat-olvasó, így a Face ID technológiát kell igénybe vennünk az azonosításhoz. A Dynamic Island sem a készülék része, de mást is módosított az Apple, hogy lejjebb hozza az árat (ami a 2022-es iPhone SE3 430 dolláros árához képest azért jelentősen megugrott 600-ra).
Bár tény, hogy az iPhone 16e-ben ugyanaz az A18-as chip van mint az alapmodellben vagy a iPhone 16 Plusban, eggyel kevesebb GPU-magot találhatunk a budget készülékben. Öt helyett mindössze négy mag van (az iPhone 16 Pro/Pro Max párosban pedig hat). Az Apple binnelt chipeket használ a készülékben. Ez azt jelenti, hogy hibás lehet egy mag, amit az Apple vagy deaktivált, vagy levett róla, míg a többi tökéletes állapotban működik, így megfelelő teljesítményre és hatékonyságra képesek.
Csakhogy a kevesebb mag papíron gyengébb grafikus teljesítményhez vezethet, ám az Apple optimalizációja miatt nem biztos, hogy a napi, átlagos használat során ennek lenne érzékelhető negatívuma… amíg nem játszunk. Ha pedig igen, akkor ez fel fog tűnni, és ha esetleg videót szerkesztenénk a telefonon, akkor dettó. Viszont ne felejtsük, hogy a CPU magok száma mindegyik A18-as chipben megegyezik, így a számítási teljesítményre nem lehet panasz. (A 8 GB RAM-ra hosszabb távon viszont igen; más mobilokban már több szokott lenni!)
Az Apple iPhone 16e 6,1″-os (~15,5 centis) OLED, Super Retina XDR kijelzővel rendelkezik 2532×1170 felbontással, 460 ppi képpontsűrűséggel, és HDR-támogatással, ám 60 Hz-en. Az olcsó modell a hardveres képességeinek köszönhetően támogatni tudja a cég mesterséges intelligenciáját, az Apple Intelligence-et.
Forrás: WCCFTech