TECH HÍREK – Az Nvidia, az Oracle és sok más technológiai óriás most azt követeli a Trump-kormánytól, hogy vonja vissza az MI-diffúziós politikáját, ami pusztító hatással lehet a piacokra.
Mintha a mesterséges intelligencia piaca sem pihenhet a politikai változásoktól. A Bloomberg szerint a techcégek azt kérik az amerikai kormánytól, hogy ne folytassa a Biden-kormányzat alatt bevezetett MI-politikát, ami alig két hónap múlva lépne életbe. Ha ez bekövetkezik, akkor az Nvidia és a hozzá hasonló cégek komoly visszaesést szenvedhetnek a mesterséges intelligenciával kapcsolatos bevételekben, főleg mivel a szabályzat nagymértékben korlátozná a chipek más nemzetekbe történő áramlását.
Milyen elképzeléssel rukkoltak elő Joe Bidenék? Az általuk bevezetett irányelv három kategóriába sorolta azokat az országokat, ahová az Nvidia fejlett MI GPU-jai exportálhatók. Az első egy olyan nemzetek listája, amelyek vagy összhangban vannak az Egyesült Államok nemzetbiztonsági célkitűzéseivel, vagy nem jelentenek fenyegetést az országra. Ezek az országok akadálytalanul biztosíthatják maguknak a chipeket. A második kategóriába az olyan ellenséges nemzetek tartoznak mint Oroszország és Irán, amelyek teljes mértékben el vannak tiltva az amerikai eredetű GPU-k vagy MI-szoftverek beszerzésétől. A harmadik kategória korlátozza az olyan országokat mint India abban, hogy nagy mennyiségű GPU-t importáljanak ellenőrzés nélkül.
Ezek a nemzetek meghatározott mennyiségű GPU-t importálhatnak majd szabályozási ellenőrzés nélkül, és a korlátozások célja, hogy megakadályozzák a célországokat abban, hogy nagyméretű, fejlett védelmi kutatásra alkalmas adatközpontokat építsenek. Érdekes módon Amerika kulcsfontosságú szövetségesei (például Lengyelország és Izrael is) chipek exportjára vonatkozó korlátozásokkal szembesül, ami felveti a kérdést, hogy mi a célja a politikának.
Trumpék alatt a szabályzat különböző formákat ölthet, többek között minden országnak kiviteli engedélyt kell kérnie az MI-s chipek beszerzéséhez, és a szállítmányok mennyiségét az importáló országtól függően korlátozhatják. A jelenlegi kormányzat fő célja a Kínához hasonló országokba irányuló technológiaátadás korlátozása, amely az Egyesült Államok által bevezetett exportkorlátozások ellenére is folyamatos.
Május 15-ig van még ideje lépni az ország felsővezetésének.
Forrás: WCCFTech