­
A Take-Two vezérigazgatója nem tart az MI-generált játékoktól! | theGeek.hu

A Take-Two vezérigazgatója nem tart az MI-generált játékoktól!

Szerinte olyan adatokból jönnek létre, amik már léteznek, így visszafele néznek, nem pedig előre… és ez nem rossz gondolat.

 

A tartalomalkotó (generatív) mesterséges intelligencia az elmúlt néhány évben mindenféle iparágban felbukkant, és a videojátékok sem maradtak ki a szórásból. Az amerikai szinkronszínészek a saját hangjukhoz fűződő jogokért vívott harcba keveredtek, a stúdiók pedig (akik megtehetnék, hogy fizetnek a szolgáltatásaikért) inkább spórolnának, hogy ne a művészeknek fizessenek, és sokan úgy vélik, hogy a mesterséges intelligencia jobb megoldás, amivel a felsővezetők még több pénzt vághatnak zsebre…

Persze van pozitívum is. A képkocka generálás hasznos, a mélytanulási technológiának rengeteg bosszantó, automatizálható munkája van, de sok öltönyös vezető szerint a generatív MI a jövő. Még a végén a játékok fejlesztése is csak ezzel megtörténhet? Lehet, de Strauss Zelnick, a Take-Two vezérigazgatója szerint nincs mitől tartani. Erről szól Carolyn Dailey interjúja, ami a The Creative Entrepreneur (A kreatív vállalkozó) című könyvében olvasható. Zelnick összességében eléggé el van ragadtatva a technológiától:

„Nem aggódom amiatt, hogy a mesterséges intelligencia sikerjátékokat hoz létre, mert már létező adatokra épül és visszafelé tekint. A nagy slágerek előretekintőek, és ezért a semmiből kell létrehozni őket. A legkreatívabbnak lenni azt jelenti, hogy nem csak szabadabban kell gondolkodni, hanem azt, hogy nincsenek keretek se,. Vedd fel a legjobb alkotókat, és ragaszkodj ahhoz, hogy a szenvedélyüknek éljenek. Bátorítsd őket, hogy mindig próbáljanak ki valami újat, és tartsák magukat távol a származékos és másolós munkáktól… Hollywoodban gyakori, hogy úgy dobod be a termékedet, hogy ez a Pókember és a Batman és a Vissza a jövőbe kombinációja… Mi itt nem ezt csináljuk; mi olyasmit akarunk, amit még soha nem láttál,” mondta Zelnick.

Zelnick szavaival szemben teljesen más álláspontot képvisel Satya Nadella, a Microsoft vezérigazgatója. Ő azzal dicsekedett, hogy a mesterséges intelligencia lehetővé teszi, hogy egy belső nézetes lövöldözős játékot játszhassunk idegenekkel az ókori Rómában, ahol Indiana Jonesot irányítjuk egy Monty Python által inspirált vígjátéki elbeszéléssel.

„Kösz, nem” – kb. ezt mondta Zelnick…

Forrás: PCGamer, GamesRadar

Spread the love
Avatar photo
theGeek is here since 2019.

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu