Az állami egészségügynek nem kellene üzletként tevékenykednie, de ez a gondolat nem nagyon zavarta Mike Johnsont…
A Medicaid egy amerikai egészségbiztosítási program az alacsony jövedelműek számára. Ezt az államok és a szövetségi kormányzat finanszírozza, és mint a legtöbb kormányzati program, amely valamilyen módon segíti az embereket, ez is a Trump-kormányzat egyik célpontja, úgyhogy ezen is megszorításokat akarnak elkövetni. A terv része, hogy a Medicaid-jogosultsághoz munkakövetelményeket vezetnek be, de ez jelenleg csak Amerika Georgia államában jelemző. Hogy igazolják, hogy miért adják ezt az adminisztratív púpot a betegek és az államok hátára, a republikánusok azt állítják, hogy az adófizetők által finanszírozott egészségügyi ellátáshoz való hozzáférés miatt a fiatal férfiak minden idejüket arra pazarolják, hogy munka helyett videojátékokkal játszanak.
„Senki sem beszélt arról, hogy a Medicaidben egy juttatást is megvonunk bárkitől, akinek kellően tartoznak – amiről beszéltünk, az a munkakövetelmények visszaállítása, hogy például ne legyenek munkaképes fiatal férfiak egy olyan programban, amelyet egyedülálló anyáknak, időseknek és fogyatékkal élőknek terveztek. Elszívják az emberektől az erőforrásokat. Tehát ha ezt megtisztítjuk és megerősítjük, akkor rengeteg pénzt takarítunk meg, és visszaadjuk a munka méltóságát a fiatal férfiaknak, akiknek dolgozniuk kellene, ahelyett, hogy egész nap videojátékokkal játszanak,” mondta a múlt héten Mike Johnson, a képviselőház elnöke.
Ennek a kommentnek nem sok alapja van, ugyanis egy egészségügyi kutató, a KFF februárban arról számolt be, hogy a Medicaidet igénybe vevők többsége dolgozik. Az elemzés szerint a 65 év alatti Medicaid-ellátásban részesülők 64%-a teljes vagy részmunkaidőben dolgozik, és azok többsége, akik nem dolgoznak, betegségben vagy fogyatékosságban szenvednek, ápolóként tevékenykednek vagy iskolába járnak.
Amerika kissé furcsa helyzetben van egészségügyileg. A világ több tucatnyi országában létezik valamilyen szintű egyetemes egészségügyi ellátás. (Magyarországon nem. Fizetni kell érte.) Kínában, Kanadában, Mexikóban és Kubában is van ilyen van ilyen, sőt, Oroszországban és több európai országban is…
Forrás: KFF