Unreal Engine 6: 2-3 éven belül láthatjuk; többszálassá igyekszik fejlődni! [VIDEO]

Mivel az Unreal Engine 5 még nem használja ki a processzorunk szálait és magjait teljesen, ezért is tapasztalhatunk szokatlan szaggatásokat.

 

Tim Sweeney, az Epic Games elnöke és legnagyobb részvényese először beszélt az Unreal Engine 6-ról a Lex Fridman podcast legújabb epizódjában (lent beágyazva). Elmondta, hogy az Unreal Engine technológia következő nagy iterációja egyesíteni fogja a párhuzamos fejlesztési szálakat, amelyeken az Epic jelenleg dolgozik. A cél az, hogy két-három éven belül eljuttassák az első előzetes verziót a fejlesztőkhöz.

„Van ez a két különböző fejlődési ág. Van az Unreal Engine 5 a játékfejlesztőknek, és van az Unreal Engine 5, amely a Fortnite közösséget célozza meg. A fejlesztésnek vannak olyan különböző részei, amelyek csak az egyik területre vonatkoznak, és amelyeket nem alkalmaznak mindkettőre. Az Unreal Engine 5 nem minden funkciója érhető el a Fortnite-ban, mert néhányat még nem találtunk ki, vagy nem jutottunk el arra a pontra, hogy mind a hét platformra platformfüggetlen módon tudjuk telepíteni. Az Unreal Engine 6 az a hely, ahol ezek a különböző fejlesztési szálak összeérnek. És ennek még kelleni fog néhány év. Pontos időkeretet nem tudunk, de talán két-három év múlva láthatjuk az előzetes változatát. Folyamatosan haladunk felé,” mondta Sweeney.

Sweeney elismerte, hogy a technológiát jelenleg hátráltatja az Epic döntése, hogy az egyszálas szimulációhoz ragaszkodnak. Ez egyszerűbbé teszi a dolgokat minden fejlesztő számára, de a cél az, hogy az Unreal Engine 6-tal leküzdjék ezt a korlátot, és teljesen többszálúságra épüljenek, ami kiküszöbölheti a sok játékban érzékelhető szaggatást.

„A legnagyobb korlátozás, amely az idők során kialakult, az Unreal Engine-en a játékszimuláció egyszálas jellege. Mi egyszálas szimulációt futtatunk. Ha van egy 16 magos processzor, akkor egy magot használunk a játékszimulációra, a többi bonyolult játéklogikát pedig azért futtatjuk, mert az egyszálú programozás nagyságrendekkel egyszerűbb, mint a többszálú programozás, és nem akartuk sem magunkat, sem partnereinket, sem a közösséget terhelni a többszálúsággal járó bonyodalmakkal. Idővel ez egyre nagyobb korlátot jelent, ezért a technológia következő generációján gondolkodunk és dolgozunk, és ez az Unreal Engine 6, ez az a generáció, amelyikben ténylegesen meg fogjuk oldani az engine története során velünk lévő alapvető korlátokat, és jobb alapokra helyezzük azokat, amit a modern világ megérdemel, figyelembe véve mindazt, amit a számítástechnika területén az eltelt idő alatt tanultunk,” tette hozzá Sweeney.

Ez lehet a magyarázat sok Unreal Engine 5-ös, sőt még UE4-es játék CPU-val kapcsolatos problémáira. Az Epic végre elkezdett foglalkozni vele, de ne feledjük: legalább 1-1,5 évre van szükség az előzetes verzió után, hogy az első UE6-os játékok megjelenjenek. (Az Unreal Engine 5 előzetesét 2022 elején kaptuk meg, az első játékok 2023 közepén jelentek meg.) Így 2028–2029 előtt ne várjunk UE6-os címeket.

Forrás: WCCFTech

 

Spread the love
Avatar photo
theGeek is here since 2019.

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu