A Kojima Productions játéka korlátozott példányszámban DualSense kontrollert is kapni fog, és ezeket a rajongók tuti pillanatok alatt felvásárolják.
A Death Stranding 2: On the Beach már alig két hónapra van a már kitűzött (és általunk is említett) tervezett megjelenési dátumtól. A marketinges menetelés részeként Kojima Hideo interjút adott a PlayStation Blognak, melyben további részleteket árult el a folytatásról. A készülő játék például az előző részhez képest több választási lehetőséget és szabadságot biztosít majd a játékosoknak.
„A Death Stranding 2: On the Beach hasonló filozófiával készült. A játékosok az első játékkal megismerkedtek a „szállítójáték” műfajával, a folytatás pedig erre épít, és több választási lehetőséget és szabadságot biztosít a játékosoknak, különösen a harcok terén; nekivághatsz fegyverrel, vagy dönthetsz úgy, hogy egyáltalán nem használsz fegyvert. Az autókat és a motorkerékpárokat is elérhetőbbé tettük. Ami a történetet illeti, az előd Sam és Cliff körül forgott. Ezúttal a történet mélyebben belemerül abba, hogy ki is Lou, a Samhez fűződő kapcsolata, valamint Sam háttértörténete,” mondta Kojima.
Ezután a környezetről is beszélt. Miért éppen Mexikóra és Ausztráliára esett a választás a Kojima Productions részéről? „Mexikónak közös határa van az UCA-val (United Cities of America = Amerikai Egyesült Városok), így a szomszédos városokat össze kellett kötni. Ahogy Sam többször is említi a játékban, rendkívül figyeltünk arra, hogy ezeknek a „kapcsolatoknak” a kiépítése ne tűnjön tolakodónak. Sam útját, hogy összekösse Amerikát keletről nyugatra, az amerikai határvidék inspirálta. Mivel az UCA már létrejött, azt akartuk, hogy a folytatás egy olyan helyszínen játszódjon, amely hasonló földrajzi elhelyezkedésű mint az amerikai kontinens – keletről nyugatra húzódik, és északon és délen a tengerrel határos. Eurázsia túl nagy, és Afrika sem igazán illett a képbe. Ausztrália minden szempontból megfelelt, de a következő kérdés az volt, hogyan kapcsoljuk össze az észak-amerikai kontinenst Ausztráliával. Sok vita után úgy döntöttünk, hogy a két kontinens összekötésére a „tányérkaput” valósítjuk meg,” tette hozzá Kojima.
A Sony bemutatta a Death Stranding 2: On the Beach Limited Edition DualSense kontrollert is. A dizájn a Kojima Productions-szel együttműködve született meg. Június 26-ától lesz kapható 85 euróért (34 ezer forintért). Az előrendelések május 22-én, helyi idő szerint 10 órakor kezdődnek a PlayStation Direct weboldalon keresztül a következő országokban: Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Németország, Ausztria, Spanyolország, Portugália, Olaszország, Hollandia, Belgium és Luxemburg. A Death Stranding 2: On The Beach is június 26-án jelenik meg PlayStation 5-re.