TECH HÍREK – A kínai cég operációs rendszere igyekszik a Microsoft ellen küzdeni, ám több tényezőben is hátrányban van a Windows 11 ellen…
A Huawei néhány nappal ezelőtt végre elindította a Windows 11 alternatíváját, és bár számos lenyűgöző funkcióval érkezett, az operációs rendszer nem támogatja a sideloadingot. A Huawei hatalmasat lépett előre: az MI-től a fogyasztói számítástechnikai termékekig a cég végre vertikálisan integrálni tudta kínálatát. A cég nemrég mutatta be a fogyasztói laptopokhoz szánt operációs rendszerét, amely a HarmonyOS Next nevet kapta. Ez a kiadás a Huawei elkötelezettsége amellett, hogy az Apple megközelítéséhez hasonlóan „ökoszisztémát” kínáljon ügyfeleinek, ahol a kínai techóriás mostantól olyan operációs rendszerrel rendelkezik majd, amely a felhasználók számára lehetővé teszi a platformok közötti számítást, ami hatalmas üzlet a vállalat számára.
A MyDriversnek viszont azt mondták, hogy az operációs rendszer nem fogja támogatni az alkalmazások sideloadingját, ami egy komoly hátráltató faktor lehet. A HarmonyOS-Next képességeibe merülve kiderül, hogy a platformot csak a Huawei legújabb laptopjaiban kínálják majd, és nem lesz lehetőség a régebbi Huawei készülékekkel való használatára, mivel a cég állítólag nem tartalmazza a visszafelé kompatibilitást. A HarmonyOS Next azonban állítólag számos MI-központú előnnyel rendelkezik majd, például egy dedikált mesterséges intelligencia-asszisztenssel, Celiával, aki MI-ügynökként is működik, és olyan feladatokat is el tud végezni mint például a diaképek készítése. Ettől eltekintve az operációs rendszer olyan natív alkalmazásokkal van feltöltve mint a WPS Office.
A Huawei szerint az operációs rendszert az Apple macOS ihlette, mivel alul egy szoftveres gyorsbillentyűsávval rendelkezik. A HarmonyOS-Next egyik problémája azonban az, hogy nem lehet alkalmazásokat oldalról betölteni. A Huawei natív app galériájához kellene fordulni a szükséges alkalmazások beszerzéséhez. Ez a megközelítés hasonló ahhoz, amit a cég a mobilkészülékeivel tesz, és valószínűleg ez egy olyan lépés, amely biztosítja, hogy a kínai fogyasztók eltávolodjanak a nyugati szoftverekre való támaszkodástól.
Tekintettel arra, hogy a felhasználók hagyományosan az asztali számítógépek/laptopok erejével rendelkeznek, ez minden bizonnyal nem kedvez a Huawei-nek, de mivel a vállalat kifejezetten a kínai fogyasztók igényeire összpontosít, a célközönségének nem lesz sok gondja.