MOZI HÍREK – Sajnáljuk, hogy nem lesz 3. évad Andorból, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne bőven Star Wars-tartalom a láthatáron. Nincs több Andor? Sebaj: Ahsoka, Darth Maul, a japán anime mesterei, a The Mandalorian és Ryan Gosling is érkezik, hogy megmentsenek minket.
Senkit nem fog meglepni, hogy az Andor nem kap harmadik évadot. Hiszen pontosan tudjuk, hova fut ki a történet: ott a Zsivány Egyes, és az a film elég végleges lezárással zárul. Ami igazán fájdalmas, az az, hogy búcsút kell mondanunk egy olyan sorozatnak, ami újra megmutatta, miért lehet a Star Wars több, mint fénykardok és nosztalgia. Sűrű cselekménye, törött karakterei és régi vágású tempója révén az Andor igazi ritkaság volt a galaxisban.
De nincs veszve minden. Bár Cassian Andor története május 14-én véget ért, a Star Wars-rajongóknak nem kell melankolikus John Williams-számokra bámulniuk az ablakból. Épp ellenkezőleg: a Disney+ hajnövesztő fénysebességgel szállítja a következő kalandokat.
Galaktikus folytatás, több fronton is
Az egyik első nagy durranás az Ahsoka második évada lesz. Rosario Dawson ismét belebújik a Dave Filoni által megálmodott ex-Jedi bőrébe. A forgatás már április óta zajlik, és ha minden a tervek szerint alakul, 2026 végén már nézhetjük is. Ahsoka várhatóan a Disney+ Star Wars-világának egyik fő pillére lesz, legalábbis addig, míg bemutatják a The Mandalorian & Grogu című filmet. Filoni továbbra is egy összekapcsolt univerzumban gondolkodik, és ennek központjában Ahsoka áll.
Addig sem maradunk újdonság nélkül: a Tales of the Underworld már most elérhető a platformon, és rögtön nagyot robbant. Ez a minisorozat a galaxis legsötétebb, bűnözői oldalát mutatja be, visszahozva olyan közönségkedvenc, veszélyes figurákat, mint Cad Bane és Asajj Ventress. Míg az Andor a politikai elnyomásról és ellenállásról szólt, a Tales of the Underworld a morális szürkezónában mozgó antihősökre koncentrál – pont azokra, akik miatt a galaxis már nem fekete-fehér.
Közben a Star Wars: Visions továbbra is a kreatív kísérletezés terepe marad. A harmadik évad premierje 2025. október 29-én várható, és a sorozat továbbra is a japán anime stílusát ötvözi a Star Wars hangulatával. Minden epizód önálló kis gyöngyszem, és bár nem mindegyik fog betalálni a hagyománytisztelő rajongóknál, épp a stílusbeli és narratív sokféleség adja az értékét.
Nagy várakozás előzi meg a Maul: Shadow Lord című animációs sorozatot is, amely 2026-ban érkezik. A történet középpontjában a legendás, ám méltatlanul háttérbe szorított Darth Maul áll. A Klónok háborúja és a Lázadók sorozatok után Maul egy tragikus, megszállott és komplex figurává vált. A széria ezt a karaktert és bűnözői kapcsolatrendszerét mélyíti tovább, miközben egy új szereplőt is bemutat a Star Wars-mitológiába.
Visszatérés a mozivászonra is készül
És nem minden marad a Disney+ keretein belül. A Lucasfilm továbbra is úgy gondolja, hogy a Star Wars jövője a moziban is folytatódik. Az egyik legnagyobb szabású terv a fentebb említett The Mandalorian and Grogu című film, amely 2026-ra várható. Ez a produkció összehozza majd a sorozat szálait és a saga mozi-hangulatát, ezzel hidat képezve a két világ között. Okos lezárása lehet egy történetívnek, és talán visszacsábíthatja azokat, akik szerint az igazi Star Wars-élmény csakis moziban létezik.
És ez még nem minden. A Lucasfilm már dolgozik az új Rey Skywalker-filmen, valamint a frissen bejelentett Starfighter című produkción, amelyben Ryan Gosling kapja a főszerepet, a rendező pedig nem más, mint a Deadpool & Wolverine direktora.
Szintén fontos megemlíteni a Lucasfilm és a Disney által követett új stratégiát. A sorozatok terén több melléfogás után (igen, rád nézünk Obi-Wan Kenobi, Boba Fett könyve és A Köztársaság sötétje) most visszavesznek a tempóból, és szelektívebben fektetnek be. A nézettségi adatok ingadozóak, a költségvetések viszont irreálisan magasak: sorozatonként 200–300 millió dollár. Itt az ideje tehát, hogy a stúdiók olyan projektekre koncentráljanak, amelyeknek valódi víziója van, kevesebb az átfedés, és jobb a minőség.