Kirúgások a Supermassive Gamesnél; egyik játékuk késni is fog!

A Supermassive Games sem úszta meg a mostanában szinte hetente bejelentett leépítéseket, pedig ők ezt egyszer már megtették.

 

Legutóbb kb. másfél éve hallottunk ugyanis ilyesmit a stúdió háza tájáról, ugyanis 2024 februárjában a csapat egyharmada lett elbocsátva a játékipari kihívások miatt. Ez olyan gyakori kifogás, hogy ezt a Supermassive Games megint ellőtte, ugyanis a Twitteren olvasható közleményükben ismét ezt a kifejezést használta:

„A játékipar továbbra is kihívásokkal teli és folyamatosan fejlődő környezet. Mivel csapatszerkezetünket úgy alakítjuk át, hogy jobban igazodjunk ezekhez a változásokhoz, meg kellett hoznunk azt a nagyon nehéz döntést, hogy konzultációs folyamatot indítunk az elbocsátásokról, amelynek során várhatóan akár 36 kollégánkat is elveszítjük. Ezt a döntést nem könnyelműen hoztuk meg, és tudjuk, hogy ez egy hihetetlenül nehéz időszak lesz mindenki számára. Abszolút prioritásunk az lesz, hogy minden érintettnek teljes körű támogatást nyújtsunk.

Továbbra is a közelgő projektjeinkre összpontosítunk, és úgy döntöttünk, hogy a Directive 8020 megjelenését 2026 első felére tesszük át. A játék eddigi visszhangja fantasztikus volt, és ez a plusz idő segít nekünk abban, hogy a legjobb élményt nyújtsuk rajongóinknak. Nagyon hálásak vagyunk a közösségünk türelméért és támogatásáért. Ez nincs hatással a Little Nightmares III fejlesztésére,” írta a Supermassive Games.

A Supermassive Games játéka, a Directive 8020 (amelyet a tavalyi Gamescomon jelentették be) eredetileg október 2-án jött volna ki, úgyhogy ez 3-9 hónapos halasztást jelent, mert nem tudjuk még pontosan, hogy az új megjelenési dátum mikor van. Amúgy is furcsa volt ez az időpont, mert eközben megtudtuk, hogy a Little Nightmares III október 10-én fog megjelenni… de legalább ezt nem érintik a leépítések, és erről maga a stúdió is mindössze fél mondatban beszélt a közleményben.

Kérdés, hogy a Directive 8020 milyen lesz a halasztás után. Ha ennek ellenére is átlagos terméket ad ki a stúdió, nem lennénk meglepődve, ha még több kirúgás következne 2026 második felében.

Forrás: WCCFTech

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)