Battlefield 6: az Xbox Series S tette jobbá a játékot!

A DICE szerint a kisebbik Xboxnak köszönhetően a Battlefield franchise legújabb epizódja nemcsak jobb, hanem stabilabb is lett, még ha a fejlesztés során komoly kihívásokkal kellett is szembenézniük.

 

A Battlefield 6 Xbox Series S verziójának elkészítése nem volt egyszerű feladat, mivel a konzol technikai korlátai számos problémát okoztak. Christian Buhl technikai igazgató a Kotakunak adott interjúban elmondta, hogy a legnagyobb akadályt a memóriakapacitás jelentette, ami még a stúdió közepes teljesítményű PC-inek szintjét sem érte el. Ez a hiány több pályán is összeomlásokat eredményezett.

A problémák miatt a csapat a játék memóriahasználatának optimalizálására koncentrált, és az így elért fejlesztések a Battlefield 6 összes verzióján érezhetően javították a teljesítményt és a stabilitást. Buhl szerint a memóriagondokat egy-két hónap alatt sikerült megoldani, így a Series S-re vonatkozó konkrét optimalizálások nem vették igénybe hosszú időt.

Amíg a DICE végül előnyt tudott kovácsolni az Xbox Series S korlátaiból, addig más fejlesztők komoly akadályként tekintenek rájuk. A Saber Interactive például nem tudta elérni, hogy a hamarosan megjelenő Turok: Origins ezen a konzolon stabil 60 FPS-sel fusson.

A memóriahiány volt az egyik fő oka annak is, hogy a Black Myth: Wukong és a Baldur’s Gate 3 késve érkezett Xboxra. Utóbbi esetében a Microsoftnak módosítania kellett a paritáskikötését, és engednie kellett, hogy a Larian a játékot osztott képernyős co-op nélkül indítsa el a Series S-en, amelyet később egy patch segítségével pótoltak.

A Battlefield 6-ra már nem kell sokáig várni: az Electronic Arts október 10-én dobja piacra PlayStation 5-re, Xbox Series konzolokra és PC-re.

Forrás: WCCFTech, Kotaku

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)