Elindult a nevezés a K&H Magyar Nemzeti E-sport Bajnokság hetedik évadának őszi szezonjára, ahol a legjobb hazai játékosok mérhetik össze tudásukat. A versenyek számos népszerű játékkal várják a résztvevőket, a csúcspont pedig a decemberi, élő Szuperkupa lesz.
Az őszi időszak nem csak az iskolakezdésről és a hűvösebb napokról szól, hanem az e-sport világában is új lendületet hoz: elindult a nevezés a K&H Magyar Nemzeti E-sport Bajnokság hetedik évadának őszi szezonjára. A játékosokat idén is változatos kínálat várja: Rocket League, Rainbow 6 Siege X, a női Counter-Strike 2, Mobile Legends: Bang Bang, valamint az Assetto Corsa Competizione versenyein bizonyíthatnak. A szezon végén a legjobbak decemberben élő közönség előtt csaphatnak össze a Szuperkupán.
A K&H MNEB, Magyarország legrégebben futó e-sport bajnoksága, célul tűzte ki, hogy tovább építse a hazai e-sport közösséget, teret adjon az új tehetségeknek, és professzionális versenykörnyezetet biztosítson minden résztvevő számára. Az idei szezonban a játékosok több mint 4 millió forintos összdíjazásért harcolhatnak.
„A K&H évek óta elkötelezett a sportok támogatása mellett, és az e-sport sem kivétel” – mondta Horváth Magyary Voljč Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezetője. „A bajnokság nemcsak versenyzési lehetőséget kínál, hanem igazi közösségi élményt is, ahol a játékosok és a rajongók együtt élhetik át az e-sport világát.”
„Minden szezon hatalmas szervezési kihívás, ugyanakkor óriási öröm is számunkra” – tette hozzá Tóta Gábor, a HUNESZ Rendezvény- és Versenybizottságának elnöke. „Célunk, hogy stabil és kiszámítható versenykörnyezetet teremtsünk, ahol mindenki a tudásának megfelelő ellenfelekkel mérkőzhet meg. A játékosok visszajelzései is azt mutatják, hogy a magyar e-sport közösség folyamatosan fejlődik.”
Hölgyek a reflektorfényben
Az idei szezon egyik kiemelt eleme a női versenyzők támogatása. Ősszel ismét külön kategóriában, a Counter-Strike 2 női mezőnyében mérhetik össze tudásukat a játékosok. A verseny nemcsak a játékról, hanem a szemléletformálásról is szól: október 17-én rendezik meg a HUNESZ női szakági napját, amely idén ünnepli első születésnapját. Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött, és betekintést nyújt a női ligákba, karrierlehetőségekbe és az e-sport közösségi hatásaiba.
Forrás: HUNESZ



