A Paradox DLC-modelljét élteti az Europa Universalis vezetője!

TECH HÍREK – Johan Andersson szerint a Paradox DLC-megközelítése azért működik, mert a fejlesztő dönti el a méretet és az ütemezést.

 

Ha játszottunk már a Paradox 4X- és grand strategy-játékaival, tudjuk, hogy rendkívül hosszú életciklussal bírnak, amelyet folyamatos, fizetős DLC-k egészítenek ki az apró extráktól a nagy kiegészítőkig. Ez azonban nem mindig megy gördülékenyen: az Europa Universalis IV esetében például akadnak vitatott fejezetek. Johan Andersson, az Europa Universalis V vezetője szerint a gond nem a Paradox DLC-stratégiája, sőt: a modell logisztikai és pénzügyi szempontból is bevált.

„Amikor elkezdtük használni ezt a rendszert, 12 fős stúdió voltunk. Ez nagyjából a Crusader Kings II megjelenése körül volt, miközben az EU4-en dolgoztunk. Fogalmam sincs, mekkora ma a PDS Stockholm – 300, 400, 500 fő? Több párhuzamos játékvonalunk fut, ezek tartják életben a címeket, szóval azt mondanám, sikeres rendszer. Ezzel a megközelítéssel rendezőként teljes kontrollod van: te döntöd el, mi kerül bele, mekkora a scope, és pontosan mikor, mit adsz ki. A csapatoddal a te felelősséged kiváló terméket letenni.”

„A korai DLC-k nagy része útkeresés volt. A Conquest of Paradise volt az első nagyobb. Azt kérdeztük: mit csináljunk? Legyen véletlenszerű Újvilág-térkép – valamilyen szinten működött. Idővel kifogynak az ötletek: megígértük a tengerészeti fókuszt, de nem találtunk igazán jó tervet, így lett a Mare Nostrum. Ha rákeresel, senki sem utálja, de senki sem szereti – egyszerűen középszerű” – mondta Andersson.

Noha a Paradox az utóbbi években jó pár nehézséggel szembesült, ma már jóval nagyobb kiadó öt belső csapattal. Andersson (Paradox Tinto) tapasztalatai szerint a DLC-modell üzletileg és növekedés szempontjából is kedvező. Arra a kérdésre, hogy az EU4-ből az EU5-be érkező játékosok nem éreznek-e hiányérzetet, úgy reagált: ezt sokat mérlegelték, de aggodalomra nincs ok, mert az EU4-hez patchekkel és ingyenes frissítésekkel hozzáadott szinte minden funkciót áthoztak vagy új rendszer váltja ki.

Az Europa Universalis V DLC-terveit illetően Andersson abban bízik, hogy a Paradox-modell továbbra is gyümölcsöző marad.

Forrás: PCGamer

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)

theGeek TV