Kevés stratégiai játék mondhatja el magáról, hogy tizenöt év után is kiváló értékeléseket kap Steamen, több mint száz óra tartalmat kínál, és még mindig nem akarják elengedni a rajongók. Most ez a veterán kap új életet: december 2-án iOS-en és Androidon is megjelenik a Creative Assembly klasszikusa, a Total War: NAPOLEON, hogy a zsebedben is birodalmakat vezényelhess a csatatérre.
Európa hadtörténete évtizedek óta szolgál alapul a stratégiai műfaj legjobb darabjainak. Az emberiség harcias természete sajnos bőséges alapanyagot biztosít játékokhoz, filmekhez, regényekhez és újraértelmezett történetekhez, de kevés korszak foglalkoztatja annyira a képzeletet, mint az, amikor egy francia hadvezér – a későbbi császár – térdre kényszerítette a fél kontinenst. Erre a vonzódásra épített a The Creative Assembly is, amikor külön epizódot szentelt Napóleonnak a Total War-sorozaton belül, és most, tizenöt évvel az eredeti PC-s megjelenés után a Total War: NAPOLEON mobilra is átköltözik.
A brit stúdió döntése nem a semmiből érkezett: az iOS-re és Androidra kiadott korábbi Total War-átiratokat kedvezően fogadta a közönség. A Medieval II: Total War és az Empire: Total War mobilos változata után most az utóbbi spin-offja folytatja a sort, és december 2-án érkezik okostelefonokra és tabletekre.
Ingyen jár hozzá egy korábban fizetős DLC is
A címéből is sejthető, hogy a Total War: NAPOLEON a napóleoni háborúk korszakába repíti a játékost, de nem kötelező magát Napóleont alakítani. A nagyhatalmak egyikének élére állva vehetjük fel a harcot azokkal az európai koalíciókkal, amelyek a kontinens jövőjéért küzdöttek. A fő kampány, a Coalition Campaigns, lehetőséget ad arra, hogy újrajátsszuk – vagy átírjuk – a korszak döntő ütközeteit, az austerlitzi diadaltól egészen a waterloo-i végső vereségig.
Az Empire: Total War-ral ellentétben a napóleoni epizód mobilos változata nem kap külön exkluzív kampányokat. A PC-n kívüli verziókért felelős Feral Interactive megerősítette, hogy a mobil kiadás gyakorlatilag megegyezik az eredeti PC-s változattal, egy fontos kivétellel: tartalmazza a Peninsular Campaign kiegészítőt is, amelyet korábban külön DLC-ként árultak. Ebben az Ibériai-félsziget védelmében vagy felszabadításában vehetünk részt, olyan kulcsfontosságú csatákban, amelyek Spanyolország és Portugália sorsát határozták meg a francia terjeszkedéssel szemben.
Teljesen új elem viszont, hogy további játszható frakciók válnak elérhetővé, például Portugália és az Oszmán Birodalom is, mind a fő kampányban, mind az ibériai hadjáratban. A Total War: NAPOLEON így egy egyszerre mély és könnyen hozzáférhető történelmi stratégiaként érkezik mobilra – tökéletes azoknak, akik akár a fürdőszobából is szeretnék „meghódítani” Európát.
Tesztünk a Total War: NAPOLEONról.
Forrás: 3djuegos



