Több japán nyelvű interjúból hallottunk új információkat a két „hetes végső fantáziával” kapcsolatban.
A Gematsu korrekt módon összegyűjtötte, amit Kitase Yoshinori (a Final Fantasy VII-sorozat felelső producere), Nomura Tetsuya (a Final Fantasy VII Rebirth kreatív rendezője, illetve a Crisos Core: Final Fantasy VII kreatív rendezője és karaktertervezőe), továbbá Sato Mariko (a Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion producer) mondott a két játékról.
A Crisis Core: Final Fantasy VII Reunionnal kapcsolatban a három fejlesztő azt mondta, hogy Zack gyakrabban jelenik meg a Final Fantasy VII Remake-ben, mint az eredeti játékban. Azért ültek neki a Crisis Core: Final Fantasy VII Reunionnak, hogy Zack karakterét jobban meg lehessen érteni, de nem tervezték ezt a Final Fantasy VII Remake projekt elkezdésekor. A játékot annyira továbbfejlesztették, hogy az eredeti játékból szinte semmi sem maradt érintetlen. Minden asset (hangeffekt, textúra, ilyesmi) ki lett cserélve, a kameramozgás és az animációk módosítva lettek, a megigéző (summon) jeleneteket pedig teljesen újracsinálták. Zacken kívül Cloudot, Aerithet és Sephirothot is nagy erőfeszítéssel dolgozták újra.
A harcok is alaposan módosítva lettek a tempó javításának jegyében. Zack támadásai mostantól kombókba kaköthetőek, míg a varázslatok és képességek gyorsbillentyűkkel alkalmazhatóak. A Digital Mind Wave (DMW) jelenetek részben törölve lettek, így a harcok gördülékenyebbnek hatnak majd. A Limit Breakek és a summonok korábban automatikusan aktiválódtak a DMW slotok megfelelő beállításakor, de most már mi magunk dönthetünk róluk. A PSP-hez képest több gomb áll rendelkezésünkre, így a kamerát a jobb analóg karral mozgathatjuk a harcok során is. A Final Fantasy VII Remake elemei is felbukkannak itt: van egy olyan módváltás, amely lehetővé teszi Zack számára az erősebb támadások bevetését is.
Minden jelenetben (ahol vannak karakterek és dialógus) szinkront kapunk, és az NPC-k is megszólalnak majd. Néhány (de nem mindegyik) karakter újra lett rögzítve. GACKT szólaltatta meg anno Genesist, de neki már a PSP-s eredeti során is teljes szinkronja volt. Pár láda más helyre lett téve, de ez is a játszhatóság javítása érdekében történt. Remasterről van szó, így nincsenek új küldetések, de van egy Hard Mode ami a nyugati kiadású PSP-s eredetiben is volt, ám most már alapból kiválasztható lesz (az ellenfelek több HP-vel rendelkeznek, meg kell fontolni a harcokat), igaz, bármikor módosíthatunk a nehézségi szinten. A sztori nem módosult. A Final Fantasy VII Remake projekt úgy készült, hogy a történet rejtélyét a végigjátszással lehet megérteni; nem azzal a szándékkal készült, hogy megváltoztassa a múltat. A Final Fantasy VII Remake-nek megfelelő vizuális kiigazítások is történtek. Például a Buster-kard kinézete és a summonok megjelenése is ehhez igazodott.
A Final Fantasy VII Rebirth azért nem Remake Part 2/Remake 2 néven fut, mert mind a Remake, mind a Rebirth kifejezés az újjászületésre utal. A számmal további részekre számítanánk, a 2 nem létezne az 1 nélkül, és a Square Enix szerint a Rebirth név miatt önmagában is élvezetes lesz ez a játék. A bejelentése azért késett, mert nem volt biztos benne a csapat, hogy két vagy három részből áll a Final Fantasy VII feldolgozása. Ha a Final Fantasy-sorozatról van szó, egy játék vége után csak a törzstagok maradnak meg, míg a többi csapattag szétszéled a fejlesztés után. Viszont itt, mivel több részből áll a projekt, ugyanaz a csapat állt neki a folytatásnak: megmaradt a csapatmunka, a know-how és a lendület, így a fejlesztés rendkívül gyorsan zajlott. A rengeteg szükséges erőforrás miatt azonban nincs idő a pihenésre; a dolgok mindig teljes gőzzel haladnak. A fejlesztők most a fő fejlesztési szakaszban állnak, és ez egész jól halad. Már a harmadik rész sztoriján és forgatókönyvén is történnek munkálatok. Ahogyan Midgart is úgy alkották meg, hogy az eredeti Final Fantasy VII rajongói értékelni tudják, úgy a Rebirth fejlesztésekor is ügyeltek arra, hogy ne rontsák el a képet, amire az eredeti játék rajongói utalnának. Ezért ez a rész igazán masszív lesz. Nem lesz tömörített, sűrített a történet sem. Nyílt világú lesz-e? Erről a következő információcsokor közlésekor beszél majd a stúdió.
A Final Fantasy VII Remake általános rendszerei megmaradnak. A trailerben látott jelenet (Cloud és Sephiroth együtt sétálnak) egy visszaemlékezés Cloudtól. A főszereplők 3D modelljei nem változtak. Néhány karaktert azonban kiigazítottak (Yuffie modellje a Final Fantasy VII Remake Intergrade-ből jött át feltuningolva). A történet középpontja nem változott. Ami az új, az eredeti Final Fantasy VII-től eltérő rejtélyeket illeti, az eredetit játszók új módon élvezhetik majd a játékot. Az volt a kihívás, hogy miképp lehet ezeket implementálni anélkül, hogy eltérnének az eredeti játéktól. A játékmenetben lesz néhány változás: ha valamiről azt hinnénk, hogy kivágott, az azért van, mert a történet felépítése egy kicsit megváltozott a trilógia miatt. A meglátogatott helyszínek sorrendje változhat. A játék kizárólag PlayStation 5-re készült a grafikai minőség, valamint az SSD miatt. Mivel a kaland a Midgarból való menekülés után egy hatalmas világban bontakozik ki, a betöltési terhelés extrém szűk keresztmetszetet jelent. A Square Enix úgy érezte, hogy a PS5 specifikációi kellettek, hogy ezt leküzdhessék és mi kényelmesen közlekedhessünk a világban.
A Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion télen jön PlayStation 5-re, Xbox Seriesre, PC-re (Steam), PlayStation 4-re, Xbox One-ra és Nintendo Switchre, míg a Final Fantasy VII Rebirth szintén télen jön PlayStation 5-re.
Forrás: Gematsu