Peter Moore (aki korábban az Xbox vezérigazgatója volt, és azóta már inkább a sportban tevékenykedik…) szerint a Microsoft törekedett arra, hogy közte és a Sony között egészséges, fair versengés keletkezzen a játékosok kegyeiért.
Moore egy érdekes alak, aki a játékiparban is megfordult: a Reeboktól a SEGA amerikai ágazatához igazolt, és Bernie Stolar helyét is átvette, így mondhatni neki kellett levezényelnie a SEGA Dreamcast rajtját. Innen 2003-ban lépett át a Microsofthoz, ahol szintén egész gyorsan a vezetői beosztásig jutott, majd 2007-ben az Electronic Artsnál kötött ki. Ő lett az EA Sports vezetője, de egy évtizeddel később már maga mögött hagyta a játékipart, és a futballban ismert Liverpool FC vezérigazgatója lett 2020-ig, majd innen a Gresford Athletic FC tiszteletbeli elnöki pozíciójába, a Wrexham AFC tanácsadói tisztjébe, illetve a Unity sportért és élő szolgáltatásokért felelős senior alelnöki és igazgatói pozíciójába vezett az út. (Érdekesség? A Unity-t egy volt felettese vezeti, egy bizonyos ex-EA vezérigazgató, John Riccitiello…)
Az IGN felfedezte, hogy Moore egy podcasten felbukkant beszélgetőpartnerként. A Front Office Sports podcasten kitért a múltjára: Moore szerint a Microsoft támogatta a konzolos háborút, amit lényegében a SEGA robbantott ki a kilencvenes évek elején, hogy a Genesis (errefelé Mega Drive) felül tudjon kerekedni a Nintendo SNES-én. Moore szerint a konzolháborút nem megosztólag támogatták, hanem hogy kihívás elé tudják állítani egymást a piacon. Itt kiemelte, hogy a Sony-ra gondolt. Ha a Microsoft eltért volna a kitűzött útról az első Xbox után például az Xbox 360-os „vörös karikás halál” miatt, a játékipar egy szegényebb terület lenne, és nem lenne a versengés, ami ma tapasztalható.
Csakhogy a jelenlegi Xbox-vezér, Phil Spencer teljesen más állásponton van. Többször is kiemelte, hogy a játékiparnak nem egészséges a konzolháború, és jobb lenne, ha valamilyen együttműködésről van szó. (A Google Stadia miatt állt össze a felhő alapú technológiák kapcsán a Microsoft és a Sony, ezt azért ne felejtsük el!) De ma már annyira meg lett osztva a társadalom, hogy kihagyhatatlan téma lett. Sajnos.
Forrás: PSL