Így már Magyarországon is lehetőség van arra, hogy megkapjuk azt a bizonyos pipát a nevünk mellett.
A Twitter Blue fejleményeiről gyakran beszámoltunk, és az eredeti koncepció gyorsan befulladt, miután sokan más cégeknek adták ki magukat (pl. Valve, Nintendo), és mivel akkor még nem volt megkülönböztetés, hogy ki miért kapta azt, Elon Musknak, a Twitter tulajdonosának gyorsan lépnie kellett, hogy ne legyen nagyobb és komolyabb probléma az imitációkból. Aztán az áttervezett modell is elindult, amit PC-n előfizetve havi 8 dollárért, iOS-en és Androidon az Apple és a Google mikrotranzakciós haszonkulcsa miatt 11 dollárért lett az Egyesült Államokban elérhető.
Nem kell megijedni, regionális árazást alkalmaz a Twitter, és hivatalos adatokat is közölhetünk arról, hogy „a madaras oldalon” havonta mennyit kell fizetni azért, hogy jobb kiszolgálást kapjunk. PC-n havi 3619,5 forint, iOS-en és Androidon 4000 forint. Az éves előfizetés 38100 forint PC-n, mobilon pedig 41490. A havidíj több mint nyolc dollár, mert az kb. 2850 forint átszámítva. Tegyük rá a világrekorder 27% áfát, és máris 3600 forint körül vagyunk! Szóval ezért annyi, amennyi. Számottevő különbség nincs…
Az előfizetésért a kék pipa mellett a párbeszédekben prioritást kapunk, a verified fülön az értesítések között felbukkanunk, feleannyi a reklám, hosszabb tweeteket írhatunk (280 helyett 4000 karakter), a mappákat könyvjelzőzhetjük, egyedi navigáció is van, vagy például szerkeszthetjük és visszavonhatjuk a tweetünket, továbbá hosszabb videókat is lehet posztolni. Néhány funkció (pl. a prioritás a párbeszédekben) csak később érkezik. Április elsejétől eltűnnek a régi, hagyományos kék pipák, a magánszemélyeknek így elő kell fizetnie. Az érintett kormányzati és multilaterális fiókok szürke pipát kaphatnak, a céges fiókok pedig aranyat. Musk hozzátette, hogy a szervezetekhez, cégekhez köthető magánszemélyek fiókja automatikusan szintén megerősített, hitelesített (verified) lesz.
Szóval aki akarja, már Magyarországon, VPN-ezés nélkül is feliratkozhat a Twitter Blue-ra, de azért a regionális árazás fogalma nem tűnik teljesen korrektnek. Például Szlovéniában 9,76/11 eurót kell fizetni, ami szintén magasabb az amerikai árazásnál. A legtöbb országnál egyszerűen meghagyták az amerikai 8/11 dollárt. Ennyit erről…
Forrás: WCCFTech