Mike Berlyn nélkül nem jött volna létre a stúdió, amit manapság Bend Studio néven ismerünk a PlayStation Studios kötelékében.
Mike Berlyn hozta létre a Bubsy the Bobcat névű karaktert. Az első rész tervezője, programozója és írója volt (ez 1993-ban jelent meg), ám a második részhez semmi köze nem volt. A harmadikhoz, a Bubsy 3D-hez igen, de erre még visszatérünk. Beryln már 1981-ben is a játékiparban tevékenykedett (Oo-Topos), aztán az Infocomhoz, majd az Accolade-hez ment. Társalapítója volt a Blank, Berlyn & Co-nak is. Ennek a stúdiónak később Eidetic volt a neve (ezen a néven futottak már a Bubsy 3D, majd a Syphon Filter-sorozat fejlesztése során, utóbbi közben távozott innen Berlyn), manapság pedig már Bend Studioként ismerhetjük a csapatot. Berlyn könyveket is írt, egy kiadót is létrehozott, de egy jazz bandát is ő indított útnak (Hot Mustard).
Berlyn több tucatnyi játékon dolgozott, de Bubsy miatt ismert a leginkább. A hiúz a kilencvenes évek trendjének szüleménye volt. Amikor a SEGA útnak eresztette Sonicot, sokan ráálltak erre az állati muskétás vonalra, és ennek eredménye volt a Naughty Dogtól a Crash Bandicoot is (a stúdió a koncepció elnevezésében is beismerte: Sonic’s Ass Game…). A Game Developer 2005-ben beszélgetett el Berlynnel a karrierjéről, és akkor ezt nyilatkozta: „Elegem lett az ilyen-olyan kalandjátékokból. Megláttam a Sonic the Hedgehogot, és azt mondtam magamnak: „Ó, ebbe bele tudok vágni, tényleg látok valamit.”. Így hát egy héten keresztül napi 14 órán át játszottam a Sonicot. Egyszerűen lenyűgözött. És ebből született Bubsy. Az Accolade aztán később kiadta a Bubsy 2-t, és ezzel majdnem megölte a franchise-ot. Így hát beszálltunk és megcsináltuk a Bubsy 3D-t. Vetettem egy pillantást a Mario [64]-re, és azt mondtam: „Ó, a francba.””
Berlyn a nyolcvanas évek közepén a Brainwave Creations alapításában is közreműködött, és ez a csapat volt a Tass Times in Tone Town mögött. Rebecca Heineman, azaz Burger Becky is itt dolgozott anno, és megemlékezett róla a Twitteren. Heineman amúgy legendás amiatt is, hogy a 3DO-s DOOM portot 10 hét alatt hozta létre. (Ez önmagában is egy elképesztő sztori…) Mások is megemlékeztek róla. Például a 3D Realmstól George Broussard, vagy a Bendnél korábban dolgozó John Garvin is.
A 73 éves korában elhunyt Berlynt így felesége és partnere, Muffy McClung Berlyn túlélte. Dokumentumaikat az Egyesült Királyság nemzeti videojáték-múzeumja őrzi. Nyugodjék békében.
Forrás: PCGamer