Master Chief jövője attól függhet, hogy a Microsoft lezárhatja-e a 68,7 milliárd dolláros tranzakciót az Activision Blizzard Kingért.
A Halo-t még a Bungie indította útnak a Microsoft Xbox konzolján, és akkoriban nem volt az, hogy egyszerre jelent meg a játékból a konzolos és PC-s verzió. Súlyos éveket kellett várni az első és a második rész esetében is a portra, a harmadikból pedig nem is csináltak akkoriban. Akkor még Master Chief valóban húzónév volt az Xbox brand számára, és sokan tényleg például a 2007-es Halo 3-mal játszottak az Xbox 360-on. A belső nézetű lövöldözős játékok között megtalálta a helyét még akkor is, ha a Halo 4 (2012) után már lassan lejtmenetnek indult a franchise.
Az Activision Blizzard King egyik ütőkártyája a Call of Duty, ami átvette a Halo-tól a blockbuster FPS jelzőt. Ezt a nevet szinte mindenki ismeri, és nem véletlenül végez évente a játékeladások élén a franchise. Ennek kiadóját akarja a Microsoft megvásárolni. Ennek van egy mellékhatása. Ezzel a tranzakcióval (ha az amerikai kereskedelmi bizottság, az FTC végül bele fog egyezni, de ők jelenleg trösztellenes pert indítottak a Microsoft ellen) a redmondiak rengeteg IP-hez jutnak hozzá (Starcraft, Warcraft, Diablo, Overwatch, Crash Bandicoot, Call of Duty…), és ekkor joggal lehet feltenni a kérdést: mi lesz a régebbi IP-kkel?
A Halo így mondhatni irrelevánssá válhat a Microsoftnak, mert nem lenne akkora vonzereje, mint amit a Call of Duty fel tud mutatni (főleg akkor nem, ha a többjátékos szempontot is figyelembe vesszük), és mivel a 2021 végén megjelent Halo Infinite a megjelenés után nem bővült úgy tartalmilag, ahogy azt a Microsoft elvárta volna, a 343 Industries, a játékot fejlesztő stúdió vezetősége lecserélődött.
Így ha a Microsoft tranzakciója megvalósulhat, akkor a Halo következő részén áll vagy bukik Master Chief jövője. Ha lesz kereslet, túléli a Spartan katona. Ha nem… akkor valószínűleg harc közben halálos sebesülést szerez.
Forrás: GameRant