MOZI HÍREK – Ben Affleck 2010-es Tolvajok városa című bankrabló thrillerje tökéletes pontszámot kapott egy volt valós bankrablótól, aki szerint a film részletei „abszolút helytállóak”.
Egy valódi bankrabló nagyra értékeli Ben Affleck Tolvajok városa című rablófilmjének realizmusát. A 2010-ben bemutatott Tolvajok városa (The Town) főszereplője Affleck egy bankrabló banda tagját alakítja, aki romantikus kapcsolatba kerül az egyik korábbi rablás áldozatával, miközben épp egy merész rablást tervez a bostoni Fenway Parkban. A lenyűgöző mellékszereplőkkel, köztük Blake Livelyval, Jeremy Rennerrel, Rebecca Hall-lal, Jon Hamm-mel és Chris Cooperrel büszkélkedő The Town a kritikusok körében is nagy sikert aratott, amit a Rotten Tomatoes 92%-os értékelése is tükröz.
Affleck Tolvajok városa című filmje valóban nagyszerű színészi alakításokkal büszkélkedhet, de a rablási jelenetek is különösen valósághűnek és izgalmasnak tűnnek, és kiderült, hogy a film rablási jelenetei igencsak valósághűek, legalábbis egy szakértő szerint. Az Insider számára készített videóban az egykori bankrabló, Cain Vincent Dyer elemzi A várost, és a filmet „abszolút pontosnak” nevezi, amikor a rablás részleteiről van szó. Dyer dicséri a filmet, mert olyan valós bankrablói trükköket mutat be, mint a rendőrségi szkenner használata és az autócsere a rablás után. Nézze meg, mit mondott Dyer az alábbiakban (a klip :31-e körül):
„Teljesen pontos. A teherautó-rablások elég gyakoriak. Azt hiszem, egy héttel ezelőtt volt egy Los Angelesben. Azt mondták, hogy elvittek vagy 30.000 dollárt. Azt hiszem, a felülvizsgálat után 15.000 dollárra csökkent az összeg. Ez elég kevés ahhoz képest, hogy egy páncélautót támadtak meg. Az ok: A bankok onnan szerzik a pénzt. Ezzel együtt százszorosára növeled a veszélyt. Tudod, a páncélautók biztonsági őrei arra vannak kiképezve, hogy visszalőjenek és megvédjék azt a pénzt. Ez sokkal másabb, mint egy bank gondolkodásmódja, ami jellemzően az lehet, hogy hagyják, hogy megkapd a pénzt, és egyszerűen csak kivisznek onnan.
Sok bankrablásomban használtam rendőrségi szkennereket. Rákapcsolódtam a rendőrségi tevékenységre egy adott területen belül. Tudtam, hogy mikor jönnek, tudtam, mennyi időd van még bent. Szóval, igen, egy ilyen kaliberű bandának mindenképpen van ilyen eszköze.
Azt is látjuk, hogy a rablás után autót cserélnek, ami nagyon, nagyon, nagyon gyakori. Az összes autó, amit használnak, lopott, több mint valószínű, igaz? Ahelyett, hogy ellopnék egy autót, én azt tenném, hogy megkeresném az autóm márkáját és modelljét, és ellopnám a rendszámtáblát egy ugyanolyan autóról. Sokan vannak a legénységben, akik ilyenek. Meg kell adnod a városnak a 10 pontot.”
A Tolvajok városa Affleck rendezői karrierjének csúcspontja
Ben Affleck és Jeremy Renner intenzív beszélgetést folytatnak egy asztalnál a The Town című filmben.
Affleck olyan filmek sztárjaként vált híressé, mint a Good Will Hunting, az Armageddon, a Minden félelem összessége és a Daredevil, rendezői debütálását pedig a 2007-es Gone Baby Gone című filmmel tette meg. A kritikusok által nagy sikert aratott thriller elindította Affleck rendezői pályafutását, amelybe a 2010-es The Town, majd az Argo című igaz életből készült dráma is beletartozott, amely elnyerte a legjobb filmnek járó Oscar-díjat. Affleck sajnos a következő, Live By Night című filmjével, a kritikai és kereskedelmi bukással kudarcot vallott, és a 2023-as Airig nem rendezett többé, ami újra a kritikusok kegyeibe fogadta, jelenleg 93%-os Rotten Tomatoes-értékeléssel.
Bár az Argo volt az a film, amely Oscar-aranyat kapott, a Tolvajok városa ma már jobban megbecsült, és Affleck eddigi rendezői karrierjének igazi csúcsát jelenti. A The Town nem csak egy feszes, erős alakításokkal teli thriller, de a legtöbb, a városban játszódó filmnél jobban érzékelteti Boston ízét. Most a rablási szakértő Dyer közreműködésének köszönhetően megerősítést nyert, hogy a Tolvajok városa feszült rablós jelenetei pontosan megfelelnek a valódi tolvajok működésének.
Forrás: Screenrant