Mindkét cég esetében a munkaerejük legalább 10%-át kellett elküldeniük.
Kezdjük a Discorddal. A közösségi platform 170 alkalmazottat küld el. Ez a munkaerő 17%-énak felel meg. A The Verge beszámolt egy, a birtokukba jutott, belsős emlékeztetőről, amelyből megtudtuk, hogy több osztályról is távoznia kell a pórul járt dolgozóknak. „Gyorsan növekedtünk, és még gyorsabban bővítettük a létszámunkat, 2020 óta ötszörösére nőttünk. Ennek eredményeképpen több projektet vállaltunk, és működésünk kevésbé lett hatékony. Egyre világosabbá vált számunkra, hogy élesebbé kell tennünk a fókuszt és javítanunk kell a közös munkánkat, hogy szervezetünk agilisabbá váljon. Nagyrészt ez vezérelt minket abban a döntésben, hogy csökkentsük a létszámunkat,” írta Jason Citron, a Discord vezérigazgatója, aki hozzátette, hogy az érintett alkalmazottak végkielégítési csomagot kapnak. Így öthavi fizetés, továbbá öthavi kedvezmények (pl. egészségbiztosítás) is járnak a leépített embereknek, akik így elegendő időt kapnak egy új állás betöltésére.
A CTech pedig arról ír, hogy a Playtika is jelentős számban küld el embereket a cégtől. Itt a stáb kb. 10%-ának, megközelítőleg négyszáz embernek kell távoznia, ám az Izraelban dolgozó emberek nem érintettek. Az utóbbi évben a cégnek több döntést is meg kellett hoznia. Például felfüggesztették a játékfejlesztést a mobilos piacon adódó kihívások miatt, majd megpróbálták felvásárolni a Rovio Entertainmentet, ám az Angry Birdöt fejlesztő stúdiót végül a SEGA kebelezte be. Ezután szeptemberben az Innplay Labs lett az övék, és előre 80 millió dollárt fizettek az izraeli stúdiónak, amiért idővel akár 300 milliót is perkálhatnak.
Csak ezen a héten hallottunk még két másik cégről, ami (újfent) leépítésekhez folyamodott. Ott van a Unity (ők nem egyszer fordultak meg a kirúgások miatt a hírekben), de meg lehet még említeni az Amazon alá tartozó Twitchet is. Fel kell készülnünk arra, hogy idén sokszor lesz még hír a leépítésekről. Hiába, túlzottan gyorsan nőtt a játékipar.
Forrás: Gamesindustry, Gamesindustry