A ZA/UM ezzel utcára teszi az utolsó írót is, aki a Disco Elysium eredeti stáblistájában ott volt.
Argo Tuulikról van szó, aki amúgy a ZA/UM-ról szóló People Make Games-dokumentumfilmben nagyobb szerepet kapott. Csakhogy a GLHF értesülései szerint elvesztette a munkáját a stúdiónál, ami állítólag egy Disco Elysium kiegészítőn dolgozott, és ez önállóan is játszható lett volna. A projekt kódneve X7 volt, és ez végezte a szemetesben, miután 24 embert bocsátottak el a stúdiótól. Az eredeti csapatból továbbra is megmaradnak néhányan (például Justin Keenan, aki a Final Cut írója volt, és az eredeti játék egyik szerkesztőjeként lett megemlítve a stáblistában), de ez a helyzet bemutatja, hogy a stúdió lényegében szétbomlik.
2021-ben a stúdió vezetősége pénzügyi visszaéléssel lett megvádolva, és ekkor három fontos fejlesztő távozott. Tuulik, illetve Dora Klindžić, a ZA/UM elsődleges írója a GLHF-nek elmondta, hogy a huszonnégy elbocsátott fejlesztő legtöbbje az X7-en dolgozott, és Ilmar Kompus, a stúdió vezérigazgatója által írt emailből megtudtuk azt is, hogy a P1 kódnevű projekt szünetel, míg a C4 és az M0 továbbra is aktívan fejlesztés alatt áll. Legalább egy játékot törölt már a ZA/UM a Disco Elysium megjelenése óta, ami arra mutat, hogy a stúdió dekoncentrált lett.
Klindžić szerint amikor 2022-ben elkezdett dolgozni, az hasonló volt a 90-es évek Jugoszláviájához: lemaradt minden jóról, és a vérengzés közepén találta magát. Az X7-es projekt utolsó két hónapja tele volt erőltetett menettel, kiégéssel, illetve konfliktusokkal. Tuulik szerint a dokumentumfilm után olyan volt a hangulat a stúdióban, mintha a poszt-szovjet Oroszországban találná magát. Szerinte legalább öt nő távozott (vagy kényszerből, vagy saját döntés alapján) a Disco Elysium megjelenése óta, és Tõnis Haavel-t nevezte meg ebben fontos tényezőként. A kreatív vezetőségben egy nő sincs, és általában véve is kevés női vezető van a cégen belül.
Tõnis Haavel a Disco Elysium egyik producere volt, és Észtországban elítélték befektetői csalásért egy rossz földügylet miatt Azerbajdzsánban. Haavel és Kompus központi figurái a ZA/UM és a cégből 2021-ben kiszorított három fejlesztő (Robert Kurvitz és Helen Hindpere írók, valamint Aleksander Rostov művész) közötti jogi vitának. Mindhárman azt állítják, hogy a céget és az értékes Disco Elysium IP-jét elrabolták tőlük, míg Haavel és Kompus azt állítja, hogy a fejlesztők nem teljesítették kötelességeiket, és mérgező munkakörnyezetet alakítottak ki.
A ZA/UM PCGamernek küldött közleménye pedig tipikus PR-duma (az új projektek során bővítenek, a törlések után pedig elküldenek embereket, és nehéz elveszteni a tehetséges kollégákat, és megköszönték a munkájukat). Hajjaj…