Robin Hood – Sherwood Builders – Eltévedt az időben

TESZT – A MeanAstronauts játéka 2024-ben nem kiváló, viszont ha a 2000-es évek derekán látott volna napvilágot, minden bizonnyal két-három évvel később ingyenes játék lett volna valamelyik hazai gamerlap mellé, ugyanis akkoriban a Robin Hood – Sherwood Builders megállta volna a helyét, de manapság inkább egy semmilyennek tűnő produktumnak hívhatunk.

 

A Robin Hood – Sherwood Builders egy akció-kaland RPG bázisépítő elemekkel. Egy klasszikus hős szerepébe bújhatsz, aki szembeszáll a Sherwoodot kísértő zsarnoksággal és igazságtalansággal. Harcolj, kraftolj, lopj, és persze segítsd a helyiek fejlődését és boldogulását.

 

 

A szegényeknek lopni nem bűn

 

Nottingham seriffjét el kell náspángolni, ugyanis ő szépen seggel a vagyonon, miközben a pórnép (ahogy a kifejezés is mondja) szegény. Ezen akar Robin Hood segíteni: bár tolvaj, azzal nem saját magát gazdagítja, hanem a szegény embereknek kedvez ezzel. Persze van egy banda körülötte, így Will Scarlet, Friar Tuck, Lady Marian, Little John és Allan-a-Dale is felbukkan a nyílt világú környezetet biztosító RHSB-ben. A feladat annyi, hogy a menekülteknek és a lázadóknak segíthessünk. Eleinte egy kicsi erdei rejtekhellyel kezdünk, de a kitartó munkával ebből egy élő várost lehet felépíteni. Ehhez be lehet vonzani a törvény elől menekülőket, a helyi parasztokat, később pedig akár Nottingham lakóit (és őreit) is elcsábíthatjuk. Viszont nem fog minden magától működni, mert fél szemmel figyelnünk kell arra, hogy a közösségünkben ki mire vethető be, illetve mi a feladatuk. Ki lehet őket tanítani arra, hogy őrök, vadászok, vagy kézművesek legyenek, de ehhez kelleni fognak az erőforrások. Itt jön a képbe az, amiben Robin jó: tolvajlással, vagy anélkül is be lehet ezeket szerezni.

Idővel elérjük azt, hogy felfegyverkezett közösségünkkel sikeres felkelés születhet Notthinghamben, és ezzel a sheriffnek befellegzik. A térkép eléggé nagy, és a terület maga is érdekes. Dinamikus az időjárás, és teljesen rajtunk áll, hogy a küldetésekhez miképp állunk hozzá, mert a sorrend nincsen rögzítve (a reputáció és a frakciók igen). A túléléshez kapcsolódó elemek esetében először szokatlan lehet az, hogy nem ingyenes. Például a fast travel. Ez nem egy Skyrim: itt vagy pénzbe, vagy élelmiszerbe fáj a gyors mozgás két pont között, vagy akár szomjas lehetünk utána. Sok dologgal el lehet tölteni az időt, a kraftolás sem korlátozott, és azért a mesterséges intelligencia is megfelelőnek tűnik a harcokban. Naná, hogy nem minden esetben lesz lehetőségünk győzni, ezért nem véletlen, hogy lopakodásra is módunk lesz, és ha esetleg eljutunk az ellenfél háta mögé, ki is lehet iktatni azt, mert még killcamok is vannak a MeanAstronauts játékában. Ellenfeleink páncélzata sérül, és még a nyíl becsapódását is kamerával követhetjük. Szóval ezekben az aspektusokban a RHSB nem olyan rossz…

 

 

A gazdagok egyre gazdagabbak, a szegények egyre szegényebbek

 

A játéknak több olyan negatívuma van, ami mellett nem szabad szó nélkül elmenni. Például az, ahogy a játék meg van írva. Ha egyszerre elgondolkodtató és nyelvtanilag helytelen, az felettébb zavaró és hangulatromboló. És nem csak a feliratok hibásak, mert néhol a szinkron maga is pontatlan. Ezen is látszik, hogy egy főleg budget kiadóról van szó, ugyanis a PlayWay S.A. tizenöt évvel ezelőtt még Magyarországon is értékesített az újságárusoknál lemezes játékokat (például a 008-es Űgynököt, igen, így, ezzel a névvel

) még PlayPaper néven. A MeanAstronauts is lengyel csapat, és a szinkronon is érzékelhető az akcentus. A párbeszédekben választási lehetőségek nincsenek, a harcok pedig rövid távon unalmassá válnak, vagy inkább idegesítővé, mert a lopakodás nem mindig működik, mert néha túlzottan messziről is észre tudnak venni bennünket, máskor pedig olyan idióta az illető, hogy alig döbben rá, hogy mi történik vele. Az NPC-knek nincsen arc- és szájmozgása a beszéd során, automatikus mentés pedig szintén nem volt, és néha ez felettébb bosszantó lehet, ha elfelejtünk menteni. A bázisépítés során sok épületbe nem lehet bemenni, és az irányítás sem tűnt nagyon jónak. Sőt, grafikailag is korosnak hatott. Épp ezért lehet mondani a játékról, hogy manapság nem nagyon állná meg a helyét, de ha a 2000-es évek közepén jött volna ki, manapság már egy remake is készült volna belőle, és abban a verzióban a világ kissé élénkebb lenne, mert az is hiányos. Szóval ne nagyon ítélkezzünk róla elsőre, pár óra után, mert sok dolog csak idővel bukkan fel a játékmenetben. Ezen a demó nem segít.

 

 

Budget Robin

 

A Robin Hood – Sherwood Builders egy hatost kap, mert manapság ez már nem olyan nagyon jó minőség, amit a MeanAstronauts termée képvisel. Nem borzalmas, de nem is kiváló. Ezért erősen javasolt a demó letöltése, és csak utána érdemes megfontolni a vételt. Alapból nem javasolt (tízezer forintot szvsz nem ér), esetleg Robin Hood-rajongóknak. Nos, és nem tekinthető VALÓDI bázis/városépítőnek. Ez nem egy Cities: Skylines, és nem is akar az lenni. De ennél talán mélyebb is lehetett volna.

-V-

Pro:

+ Dinamikus időjárás
+ Több frakció
+ Ritkán látunk ebből az IP-ből játékot

Kontra:

– Audiovizuálisan gyenge
– Rosszul lett megírva
– Mindenben elavult


Kiadó: PlayWay S.A.

Fejlesztő: MeanAstronauts

Stílus: RPG

Megjelenés: 2024. február 29.

Robin Hood - Sherwood Builders

Játékmenet - 6.2
Grafika - 6.3
Történet - 7.1
Zene/hangok - 5.9
Hangulat - 6

6.3

KORREKT

a mi tolvajunk jó tolvaj

User Rating: Be the first one !

Spread the love
Avatar photo
Grabbing controllers since the middle of the nineties. Mostly he has no idea what he does - and he loves Diablo III. (Not.)

theGeek TV

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu