„Inkább vezess Uber-t!” – üzeni a volt Sony-vezér az iparági leépítés áldozatainak…

Chris Deering, aki 2005-ben távozott a Sony Europe éléről, azt állítja, hogy a dolgozók „egy évre elmehetnének a tengerpartra” pihenni…

 

 

Az elbocsátások hulláma az iparágban folyamatosan nőtt, és mostanra már cunaminak számít, amely az ágazatot felülről lefelé sújtja. A létszámleépítések miatt számos csapat kénytelen volt beszüntetni a működését, lemondani a játékokat vagy bizonytalan helyzetet jelenteni, és a helyzet nem látszik javulni, csak stabilizálódott. Az állandó félelemmel szemben azonban Chris Deering, a Sony Computer Entertainment Europe korábbi elnöke nemcsak úgy véli, hogy az elbocsátások „nem a kapzsi főnökök hibája”, hanem nemrég tartott beszédét azzal zárta, hogy „ilyen az élet”.

A My Perfect Console podcastnak adott interjújában Deering, aki 2005-ben hagyta el a Sony-t, lekicsinyelte az elbocsátások mögött meghúzódó vállalati kapzsisággal kapcsolatos aggodalmakat, ami a válság egyik visszatérő témája. Azt javasolta, hogy az érintetteknek olyan lehetőségeket kellene fontolóra venniük, mint „Uber-t vezetni” vagy „egy évre a tengerpartra menni”, amíg a foglalkoztatási helyzet stabilizálódik.

„Nem hiszem, hogy tisztességes azt állítani, hogy az ebből eredő elbocsátások a kapzsiság következményei” – mondta Deering.

Rögtön utána az üzletember hozzátette, hogy mindig is igyekezett elkerülni a gyors létszámbővítést, hogy a nehéz gazdasági ciklusokban ne legyenek problémák. Deering, aki a PlayStation és a PlayStation 2 konzolok bevezetése idején a Sony európai vezetője volt, azzal védekezik, hogy az ő megközelítése az erőforrásokkal való körültekintő gazdálkodás volt, tekintettel arra, hogy a videójáték-ipar érzékeny a mostanihoz hasonló piaci ingadozásokra. Mégis, visszatérve az előző témához, gyorsan megerősítette, hogy a felső vezetők nem kapzsiságból teszik ezt.

A korábbi Sony-elnök azt is elismerte, hogy a Sony-nál a közelmúltban történt elbocsátások, beleértve a londoni stúdió bezárását is, az iparág szélesebb körű problémáját tükrözik. Deering azzal érvelt, hogy a közelmúltban megjelent játékokból származó bevételek hiánya miatt nehéz lehet igazolni a jövőbeli projektekre fordított kiadásokat. A kihívások ellenére – anélkül, hogy önállóan megemlítette volna a Concordot – optimista volt az érintettek talpra állását illetően, és arra utalt, hogy a helyzet a vártnál gyorsabban javulhat. Deering pragmatikus tanácsot is adott azoknak, akik elvesztették a munkájukat: „Még mindig ott vagytok, ahol az akció van, de most ki kell találnotok, hogyan tudtok átjutni ezen a döccenőn” – mondta.

 

A Sony-t is sújtó elbocsátási hullám legalább 11 500 embert érint

 

Mint emlékezhetünk, februárban a Sony mintegy 900 PlayStation-alkalmazottat bocsátott el. Az iparágban azóta is folytatódott az elbocsátások tendenciája: eddig több mint 11 500 embert érintett. A japán óriáscégek mellett a Microsoft, az Embracer, az Electronic Arts és a Ubisoft is részese. Deering azonban az iparágban dolgozók összlétszámára gyakorolt jelentős hatás ellenére is bizakodását fejezte ki, hogy az elbocsátottak közül sokan találnak majd új lehetőségeket, és hamarosan képesek lesznek kilábalni ezekből a visszaesésekből. Az iparág közben folyamatosan fejlődik – lásd például a PS5 Pro tegnapi bejelentését, amiről itt írtunk!

Forrás: EuroGamer

Spread the love
Avatar photo
"Historian by profession, gamer since historical times."

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu