A múlt héten többször hallani lehetett, hogy a Yves Guillemot vezette kiadóra van egy potenciális vásárló, és erre most hivatalosan reagált a Ubisoft.
A pletykák arról szóltak, hogy egy kínai techóriás, név szerint a Tencent lehet a Ubisoft új tulajdonosa. A cégnek már így is van részesedése a francia kiadóban, és állítólag a Guillemot-családdal közösen vásárolnák fel a Ubisoftot, amit ezután levennének a tőzsdéről. A pletykák forrásai szerint a tanácsadókkal tárgyalnak minderről, és most erre próbált reflektálni a francia kiadó egy rövid közleményben.
A Ubisoft azt írta, hogy folyamatosan felülvizsgálja az összes stratégiai lehetőséget a részvényesek érdekében, és akkor fogja a piacot tájékoztatni, ha ennek eljött az ideje. Aztán a vállalat megismételte, hogy a vezetőség jelenleg stratégiájának végrehajtására összpontosít, amelynek középpontjában két fő vertikális terület (a nyílt világú kalandok és a GaaS-natív élmények, avagy az élő szolgáltatást használó játékok) található.
A Ubisoftot a Guillemot-család alapította, és a Tencent állítólag stabilizálni szeretné a céget, hogy annak értéke növekedjen. A Ubisoft helyzete nem a legjobb, ugyanis a részvényének értéke az utóbbi hónapban 19%-kal csökkent, és elhalasztotta az Assassin’s Creed Shadows-t, továbbá azt is hallottuk, hogy a Star Wars Outlaws eladásai sem erősek (1 millióról számoltunk be a legutóbb), holott ebbe a játékba rengeteg időt és pénzt ölt a Ubisoft és a Massive Entertainment.
A Tencentnek 10%-os részesedése van a Ubisoftban, ám a Guillemot Brothers Ltd.-ben 49,9%-uk van. Ha a Tencent levenné a kiadót a tőzsdéről, akkor ez a lépés nem lenne annyira meglepő, viszont eközben új vezérigazgatót is kijelölhetnek, és sok ember veszítené el állását. Legutóbbi leépítésük során az informatikusok és a különleges hatásokért felelős stúdió járt így.
Ezek után bele sem merünk gondolni, hogy milyen állapotban lenne most a Ubisoft, ha a legutóbbi komoly jelentkező, a francia médiagigász Vivendi (ami korábban az Activision Blizzard létrehozásában volt főszereplő…) végül mégis bekebelezte volna a céget, ha már a Gameloftot anno behúzta (és az is a Guillemot testvérekhez kötődött).