TECH HÍREK – A Google Pixel 10-es termékcsalád lesz az, amelyben megtalálhatjuk majd ezt a chipet, és egy benchmark eredmény kiszivárgásából kiindulva nem sok jóra számíthatunk.
A Tensor G5 lesz az első olyan SoC (system-on-a-chip = rendszerlapka), ami állítóag a TSMC 3 nanométeres N3E architektúrájára fog alapozni. Új CPU-klaszterre és a sugárkövetés támogatására számíthatunk, és a cég nem fog házon belülről származó magokat használni, ahogy a Qualcomm tette a Snapdragon 8 Elite-tel. A Geekbench 6-ban bukkant fel egy kódnevet használó eszköz, a Google Frankel, amin az Android 15 futott.
Ebben a Tensor G5 chipje van 1 + 5 + 2 CPU klaszterrel, de a chipset nem használja ki a jövő év során érkező Arm Cortex-X925-öt, hanem a Cortex-X4 van benne. Öt mag Cortex-A725, a többi pedig gyengébb Cortex-A520-as. A konfiguráció változása ellenére a Tensor G5 mindössze 1323 pontot ért el az egymagos, és 4004 pontot szerzett a többmagos tesztekkel. Ezzel szemben az Apple M4 Max magasabb pontszámot mutatott fel, ami két dolgot jelenthet: vagy korai tesztelési fázisban van a Google hardvere (ami miatt a Google Pixel 10 későbbi eredményeihez képest még gyengébb teljesítményre képes), vagy Google nem nagyon akar a jelenlegi generációs szilikonnal versenyre kelni.
A Google egyik vezetője korábban nyíltan kijelentette, hogy az előd, a Tensor G4 teljesítménye nem volt véletlen, mert úgy tervezték meg a chipet, hogy a felhasználói élményt javítsa, és ne rekordokat döntögessen. Viszont azt hozzá kell tenni, hogy ha egy chip egy- és többmagos eredménye elmarad a többiektől, akkor az gyengébb lett a riválisokhoz képest, és így például a nagy nyelvi modellek (LLM-ek) vagy AAA játékok futtatása esetében hiányosságokat érhet el.
Tehát ahogy a Tensor G4, úgy a Tensor G5 sem fogja megváltani a világot az eddigi eredmények alapján. Remélhetőleg ez még javulni fog, de ebben nem sok értelme van bizakodni.
Forrás: WCCFTech