TECH HÍREK – Az OpenAI vezérigazgatója beismerte, hogy máshol vannak a cég prioritásai, úgyhogy emiatt jobb lesz türelmesnek lenni.
Az OpenAI forradalmi lépéssel tolta előre a mesterséges intelligenciát, és az új termékeivel, illetve a már létező modelljeinek frissítéseivel bemutatta, hogy mekkora potenciál rejlik benne. Itt van például a SearchGPT is, amivel a Metát és a Google-t akarja megszorongatni a cég. Sam Altman, az OpenAI főnöke viszont elismerte, hogy ennek ellenére nem fog rövid időn belül felbukkanni a GPT-5.
A Redditen volt egy kérdezz-felelek, ahol Altman megerősítette, hogy sok izgalmas nagy megjelenés fog történni az év folyamán, de ebbe nem tartozik bele az új ChatGPT. Pontosabban: 2024-ben nem lesz GPT-5, hanem helyette a GPT-o1 megjelenésére koncentrál a cég. Ez korábban Project Strawberry néven futott, és a többi modelltől ott tér el, hogy lassabb, megfontoltabb megközelítést alkalmaz. Ez a matematikai, tudományos területeken lehet fontos, ahol a nagyobb pontosságra és a logikai indoklásra nagy szükség van.
AMA with OpenAI’s Sam Altman, Kevin Weil, Srinivas Narayanan, and Mark Chen
byu/OpenAI inChatGPT
„Mindezek a modellek eléggé összetetté váltak, és nem tudunk annyi mindent kiadni párhuzamosan, amennyit szeretnénk. Sok korlátozással és nehéz döntéssel kell szembenéznünk azzal kapcsolatban is, hogy [hová] irányítsuk a számítógépeinket,” írta Altman. Tehát elszaladt alattuk a ló, ugyanis akkorává fejlődött alattuk a technológia, hogy nincs elegendő erőforrásuk mindet az eddigi tempóban bővíteni és fejleszteni…
Altman arról is írt, hogy az OpenAI elképzelése a mesterséges intelligenciával tiszta: olyan mesterséges intelligenciát akarnak létrehozni, ami képes a felhasználók oldalán állva „ügynökökként” működni, és maguktól képesek elvégezni a feladatokat. Ha ezt megvalósítja a cég, akkor ez egy újabb gigantikus áttörésnek bizonyulhat, mert így többre lehet képes mint most (minimális emberi bevitellel információt biztosít). Végül arról is szót ejtett, hogy a későbbiekben felnőttekként, korlátozások nélkül is interakcióba lehet majd lépni a mesterséges intelligenciával, bár ennek több kihívása is van, így ez még csak egy megfontolandó lépés a részükről.
Úgyhogy a ChatGPT ötös verziójára legkorábban jövőre számíthatunk…
Forrás: WCCFTech