Tetszik a Black Myth: Wukong? Vedd elő ezt a klasszikus PlayStation-játékot, amiből ihletet merített! [VIDEO]

Jóval a Hellblade előtt a Ninja Theory megpróbáltam összekötni Wukong majomkirályt az Uncharteddel, az eredmény pedig meglehetősen szórakoztató lett…

 

 

Visszatekintve arra, hogy mennyi játék érkezett évről évre a PS3 és Xbox 360 katalógusaiba, az embernek leesik az álla. Manapság, amikor a középkategóriás („dupla A-s”) játékok kezdenek eltűnni, nehéz elképzelni azt a dömpinget, amit tíz-egynéhány éve megtapasztaéhattunk. Persze sok, jobb sorsra érdemes játék éppen a bőség zavara miatt kötött ki a feledés kútjában. Vannak közöttük olyanok, amelyek jobban fájnak, mint mások, és a – Sun Wukong karakterét felvonultató – Enslaved: Odyssey to the West esete az egyik legszembetűnőbb.

Amit a Ninja Theory – évekkel a Hellblade megjelenése és elsöprő sikere előtt – elért, az tökéletes példája annak, hogy egy fejlesztő úgy képes megérteni a médiumot, mint kevesen mások. Tisztában vannak a mindenkori trendekkel, és azzal, hogy sajátos víziójuk, amely mozi világát közelebb hozza a videójátékokhoz, mesterien megvalósítható.

 

A Wukong, ami Uncharted akart lenni

 

Habár ma már eléggé érződik rajta a kor, mai szemmel nézve is lenyűgöző, hogy az egykor rekordidő alatt elkészített játék, az Enslaved: Odyssey to the West színvonala nemcsak irigylésre méltó néhány mai mércével mérve, de azt is bizonyítja, hogy nagyon jól állta az idő próbáját.

A Hellblade-saga mögött álló csapat játéka a Black Myth: Wukong GOTY-jelöléseinek köszönhetően újra a reflektorfénybe került.

Sajátos víziójával a majomkirály Sun Wukongról egy olyan kalandot kínál nekünk, amely tudja, hogyan kell egy minden figyelmet megragadó „popcorn-mozi” Uncharted-klónt tető alá hozni. Ma már látjuk, hogy a játék megelőlegezte azt a karakterek közötti kapcsolati dinamikát, amely évekkel később a The Last of Us-ban teljesedett ki igazán.

Az eredetileg 2010-ben (PC-re 2013-ban) megjelent játéknak a sztori az egyik erőssége. Mindez nem meglepő, ha tudjuk, hogy a forgatókönyvet Alex Garland forgatókönyvíró-rendező készítette, akinek többek között az Ex Machinát és a Polgárháborút köszönhetjük. Hogy érdemes-e elővenni ennyi év után? Ha érdekel a Majomkirály mítosza és szereted az izgalmas, történetközpontú kalandjátékokat, egy próbát mindenképp megér…

Forrás: YouTube

Spread the love
Avatar photo
"Historian by profession, gamer since historical times."

theGeek TV

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu