Kriptocsalóknak dőlt be sok YouTube-os! [VIDEO]

Egy szponzorációnak tűnő email mégis többet takart mint amit valójában tartalamaznia kellett volna – és ezért sokan ideiglenesen elbukták a csatornájukat az Alphabet (Google) videómegosztóján.

 

A kriptovalutáknak nincsen annyira jó közvéleménye, és ezen ronthatott az, ami a hét során történt. Sok YouTube-csatornát eltulajdonítottak, hogy kriptoárakkal kapcsolatos előrejelzéseket publikáljanak, ezzel remélve, hogy sok néző bedől a csalóknak. Az Ars Technica szerint sokan főleg a verekedős játékokkal foglalkozó közösségből dőltek be az átverésnek. A hackelt csatornákon egy blockchaines fizetési cég, a Ripple lett meghamisítva egy élő adásban, hogy a nézőkből kicsaljanak minél több pénzt, ugyanis feltüntettek egy kripto-pénztárca címet is.

A hackelés egy emaillel kezdődött. A YouTube-osok egy szponzorációnak tűnő üzenetet kaptak, benne egy linkkel. Erre ráklikkelve a hackerek hozzá tudtak férni a csatornához. A lent beágyazott videóban Rooflemonger összefoglalta, hogy miképp beszélgetett el a YouTube-bal, és hogy miképp szerezte vissza a csatornáját… de nem mindenki járt sikerrel (azaz megint vannak egyenlők és egyenlőbbek…).

Shyway is bedőlt ennek a csalásnak, és pár napig elvesztette csatornáját, majd „védjegyekre” hivatkozva levették azt. Ezt nem részletezte, de valószínűleg azt jelenti, hogy a Ripple szerzői jogra hivatkozva követelte a YouTube-tól a meghackelt csatorna eltávolítását. Hiába kereste fel Shyway a YouTube ügyfélszolgálatát, a csatornája törölve maradt, és valószínűleg nincs lehetőség. A Google-fiókját visszakapta, de a YouTube-os munkája odaveszett, és a site Twittere szerint a közösségi irányelvek megsértése miatt törölve marad…

Shyway a Twitteren is elmagyarázta ezt. A SteelSeriesnak adta ki magát a csaló, és amikor a titoktartási szerződésre (NDA-ra) klikkelt, hogy elolvassa a részleteket, fél perc alatt elvesztett mindent. Ez a trükk tehát átugrotta a 2FA-t, azaz a kétlépcsős azonosítást, de nem tudni, hogy miképp lehetséges ez. Ha minden valóban így történik, a 2FA nem biztos, hogy kellően biztonságos, és valami erősebb (3FA?) kellhet, hogy semmi se vesszen el.

A tanulság? Ne dőljünk be a csalóknak…

Forrás: PCGamer

 

 

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu