Miután a Path of Exile 2 közösség felháborodott a nyilvánvaló hazugságain, Elon Musk beismerte, hogy „csalt” azzal, hogy megosztotta RPG-fiókját. Sok tartalomgyártó és ARPG veterán vádolta Muskot, hogy nem olyan jó játékos, mint amilyennek vallja magát.
Elon Musk és a játékok iránti rajongása már ezerszer adott okot hírek születésére. A dél-afrikai milliárdos több alkalommal is kifejezte szeretetét a videojátékok iránt, mint például a Diablo 4 és a Path of Exile 2 esetében. Azonban az utóbbi RPG kapcsán számos szóbeszéd kelt szárnyra arról, hogy a Twitter/X tulajdonosa talán túlzásba vitte, amikor mesteri játékosságát hangoztatta egy olyan fiókkal, amit állítólag más kezelt. Most, több mint egy héttel a viták kezdete után és számos tapasztalt RPG-játékos vádja után Musk maga is megerősítette, hogy valóban más játékosok használták a fiókját a játékon belüli hírnév megszerzésére, annak ellenére, hogy ő maga nem játszott.
A gyanú akkor kezdődött, amikor a Quin69TV YouTuber elemezte Musk streamjét, megjegyezve, hogy az üzletember láthatóan nem volt tisztában a játék kulcsfontosságú elemeivel. A streamben Musk téves kijelentéseket tett a felszereléséről és nehézségeket mutatott a végjáték térképeinek használatában, ami tovább növelte a kétségeket valódi képességeivel kapcsolatban.
Elon Musk beismerte, hogy „boostolta” a fiókját a PoE 2-ben
Egy későbbi beszélgetés során a NikoWrex felhasználóval Musk elismerte, hogy másoknak engedte meg, hogy szintet lépjenek a karakterével, ezzel megerősítve a boosting gyakorlatát, ami egyértelműen sérti a játék szolgáltatási feltételeit. Ennek ellenére Musk védte a teljesítményét, azzal érvelve, hogy két perc alatt teljesíteni egy térképet valami „különleges”. Azonban a közösség gyorsan összehasonlította viselkedését a csalással más versenyjátékokban, mint például a Counter-Strike 2-ben, sugallva, hogy sikere kizárólag más játékosok erőfeszítéseinek köszönhető.
Az eset vitát váltott ki a Grinding Gear Games, a Path of Exile 2 mögött álló stúdió szabályainak betartatásáról. A cég szigorúan bánt azokkal a hétköznapi játékosokkal, akiket csaláson vagy fiókmegosztáson értek, felvetve a kérdést, hogy vajon Musk is ugyanilyen következményekkel néz-e szembe, vagy különleges bánásmódban részesül híresség lévén.
Az Elon Musk ügy fényt vetett a Path of Exile 2 ökoszisztéma integritására és arra, hogyan kezelik a játékfejlesztő cégek a befolyásos játékosokat. A közösség most hivatalos választ vár a GGG-től, ami meghatározza, hogy a szabályok egyformán vonatkoznak-e minden játékosra, függetlenül státuszuktól vagy valós világbeli befolyásuktól.