A francia kiadó játéka (amin amúgy a Ubisoft jövője is múlhat, ugyanis mostanában nem sok minden jött össze az Yves Guillemot vezette cégnek…) ismét megosztó lett.
Miután új játékmenetet láttak, ahol Yasuke megtámad egy szentélyt az Assassin’s Creed Shadowsban, egyesek felháborodtak, de a franchise rajongói visszavágtak, ugyanis szerintük ez nem újdonság a sorozatban. Az évek során sok játék érzékenyebbé vált a potenciálisan kényes témák feldolgozását illetően, de néhány franchise esetében a játékosok úgy vélik, hogy a vitatott anyagok is elfogadottak, és a közönség belátására van bízva, hogy mit tesznek vagy látnak az Assassin’s Creed Shadowsban.
A játék egyik főszereplőjének, Yasukének ábrázolását már korábban is kritizálták. Sokan úgy vélik, hogy már csak a jelenléte is rendellenes, mivel a játék úgy ábrázolja őt mint a Sengoku korszakban Japánban élő fekete személyt, ami általában valószínűtlen lett volna. Yasukét azonban a fejlesztők és különböző történészek is különleges esetként emlegetik, mivel a feljegyzések bizonyítják, hogy ez a konkrét személy létezett, és szamurájtartóként különleges kiváltságokat kapott (leginkább kardhoz való hozzáférést).
Néhányan mint például a japán YouTube-os Kondo Shohei felháborodva reagáltak, mondván, hogy Yasuke egy vallási hely lerombolásának látványa a japán kultúra fogyasztására utal, miközben nem tiszteli azt. Kondo úgy véli, hogy az Assassin’s Creed Shadows azt képviseli, ahogyan az ázsiaiakkal szembeni gyűlöletet elutasítják. Egyesek szerint bár Kondónak és másoknak igazuk lehet az ázsiai emberek és a kultúrájukból származó média kezelésével kapcsolatban, az Assassin’s Creed franchise karakterei nem biztos, hogy a legjobb választás erre a konkrét kritikára.
A rajongók rámutattak, hogy az Assassin’s Creed sorozat nem szándékosan céloz meg embereket erőszak középpontjaként. A csőcselék, amely ellen a játékosok harcolnak, általában az adott korszakban az ország feltételezett demográfiai összetételét alkotják, valamint minden olyan művészi szabadságot, amely a történelem által ihletett fikciós művek megalkotásakor felmerül. Az első Assassin’s Creedben jellemzően európai keresztes lovagok ellen harcoltunk. A negyedik részben (Black Flag) fekete és őslakos kalózokkal és európai katonákkal csaptunk össze a Karib-tengeren. A legújabb részben pedig különböző japán szamurájokkal és gyalogos katonákkal kell megküzdenünk. A sorozat közkedvelt főhőse, Ezio hírhedt módon ökölharcban intézte el az Assassin’s Creed II gonosztevőjét, VI. Sándor pápát…
Az Assassin’s Creed Shadows március 20-án jelenik meg PlayStation 5-re, Xbox Series-re, PC-re, Amazon Lunára és Macre.
Forrás: GameRant
You literally control the buttons you press. If you decided to do that, that speaks more about you than the actual game.
— Mgs2master2 (@mgs2master2) January 31, 2025