The Elder Scrolls VI: egy jótékonysági árveréssel vissza nem térő alkalmat kaphatnak a rajongók!

A Bethesda Game Studios (BGS) következő játéka másképp is szemet vetett a játékosok pénzét, ám nem úgy, hogy ebből a fejlesztők húznának közvetlenül hasznot.

 

A BGS következő játékában lehetőségünk van arra, hogy egy nem játszható karakterként (non-playable character = NPC) benn lehessünk, így a The Elder Scrolls VI-tal megmaradhatnánk a jövő számára. Ezt hétfőn jelentették be egy Make-A-Wish jótékonysági aukció részeként. Az, aki megnyeri az aukciót, Todd Howard következő játékában felbukkanhat.

„Ez az egyszeri lehetőség lehetővé teszi, hogy megörökítsd magad minden idők egyik legjobban várt videojátékában, a The Elder Scrolls VI-ban. A Bethesda Game Studios által fejlesztett The Elder Scrolls-sorozat híres hatalmas nyílt világairól, mély történeteiről és magával ragadó történetmeséléséről. Ezzel az exkluzív élménnyel a fejlesztőkkel együttműködve készíthetsz egy egyéni karaktert, aki megjelenik majd a játékban, és nyomot hagysz a legendás franchise-on,” olvasható az aukció leírásában.

A The Elder Scrolls VI-ot már lassan hét éve, hogy bejelentette a Bethesda, ami akkor még nem tartozott a Microsoft alá. (A redmondi vállalat csak később markolta fel a ZeniMax Mediát, a Bethesda anyacégét.) Ezért a játék valószínűleg eleinte nem lesz jelen a Sony konzolján. Azért nem írtunk PlayStation 5-öt az előző mondatban, mert valószínűleg mire elkészülnek Howardék a fejlesztéssel, a PlayStation 6 már a boltokban lesz, ahogy a next-gen Xbox is. Szóval a 2018-as E3-on jelentette be egyszerre ezt és a Starfieldet a Bethesda.

Howard még egy 2023-as interjúban, amit a GQ-nak adott, beismerte, hogy saját magát gyakran meg szokta kérdezni, hogy nem jelentette-e be túl korán a The Elder Scrolls VI-ot. Ő sokkal lazábban szerette volna megerősíteni ennek létezését. A cél a játékkal eléggé nagy: a legnagyobb fantasy-világ szimulátort szeretné a BGS létrehozni, és sok módon juthat el ide a stúdió, ugyanis a The Elder Scrolls V: Skyrim megjelenése óta sok dolog megváltozott.

Remélhetőleg hamarosan többet is megtudunk a játékról.

Forrás: VGC

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)