Hades 2: nem lesz egy szinkronhang sem lecserélve a sztrájk miatt!

A Supergiant Games megerősítette: a stáb minden egyes tagjával szeretné folytatni a munkát a Hades folytatásában.

 

Marin M Miller, aki a Hades első részében Athena, Tisiphone és Alecto hangja volt, a Blueskyon azt írta, hogy esély mutatkozik az ő leváltására, mert a SAG-AFTRA sztrájk továbbra is tart (ez júliusban vette kezdetét, miután a szakszervezet nem volt képes elfogadható védelmi feltételeket kiharcolni a mesterséges intelligencia terjeszkedése ellen). Miller azt írta, hogy egy bizonyos, népszerű játékban leválthatják, és ha ez bekövetkezik, akkor ez nem önszántából történt, hanem a munkáltató miatt.

Erre aztán joggal kérdezték, hogy a Supergiant Games játékáról van-e szó (ugyanis nem nevezte meg), amire azt válaszolta, hogy SZUPER nagy segítség lenne egy ÓRIÁSI emailt írni a stúdiónak, hogy ne cseréljenek szinkronhangokat, ezzel utalva a stúdió nevére (szuperóriásként lehet ugyanis lefordítani azt). A SAG-AFTRA jelenleg ideiglenes megállapodásokat kínál a színészek és a munkáltatók között, amelyeket a szakszervezet megvizsgál, és ha jóváhagyják, lehetővé teszi a szerepvállalást a sztrájk ideje alatt.

„A Hades 2 egyetlen szereplőjét sem castingoltuk át, és továbbra is együtt kívánunk dolgozni csodálatos szereplőgárdánk minden egyes tagjával. Tiszteletben tartottunk és továbbra is tiszteletben tartunk minden olyan színészt, akinek szüneteltetnie kell a munkát a folyamatban lévő SAG-AFTRA-sztrájk alatt. Bár számos okból kifolyólag egyik játékunk sem tartozott a SAG-AFTRA szerződés hatálya alá, a legjobbakat kívánjuk a szakszervezetnek a tárgyalásokhoz, hogy a nagyobb aláíró stúdiókat rákényszerítse arra, hogy biztosítsák a színészek számára azt a fajta védelmet, amit szerintünk megérdemelnek,” reagált közleményében a Supergiant Games.

Február folyamán a Bungie is megerősítette, hogy a frissen megjelent Destiny 2: Heresy esetében bizonyos párbeszédes elemek hiányoznak a SAG-AFTRA-sztrájk miatt, így ott nincs hang, csak felirat, de erre a stúdió úgy lépett, hogy alapból bekapcsolták a feliratokat, hogy a játékosok ne maradjanak le a narratívával kapcsolatos tartalmakról.

Több mint fél éve tart a tüntetés, ami nem rövid idő.

Forrás: VGC

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)

theGeek TV

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu