CD Projekt RED új IP-jének műfaja végre kiderült. A The Witcher és a Cyberpunk után nem szabad megfeledkeznünk róla: a Project Hadar lassan készül, mindössze 17 fejlesztő dolgozik rajta, így lehet, hogy még egy évtizedet is várnunk kell.
A CD Projekt RED következő, teljesen új világa most már műfajt is kapott. A The Witcher és a Cyberpunk 2077 után a lengyel stúdió most valami vadonatújat készít: a Project Hadart. A fejlesztőcég, amely világhírűvé vált a mély narratívákkal és magával ragadó világokkal, most is milliókat tart lázban, miközben a háttérben csendben forr egy teljesen új IP.
A The Witcher 4 és a Cyberpunk 2077 fejlesztőcsapata jelenleg egy új IP-t, a Project Hadart alapozza meg. Egy nemrég megjelent álláshirdetés a tech4gamers oldalán „jelentős utalást tartalmaz a játék műfajára: egy közelharcra kihegyezett akció-szerepjátékról van szó.”
Az álláshirdetés szerint a csapat „legalább öt év szakmai tapasztalatot vár el hasonló területen, lehetőleg RPG/akció címeknél, ahol közelharc a hangsúlyos.” Ez azért érdekes, mert bár a CD Projekt mindig RPG-ben utazott, utolsó nagy dobása, a Cyberpunk 2077 inkább FPS volt. „Ez a preferencia harcrendszerben inkább a The Witcher játékokhoz közelít.”
Project Hadar: 17 fejlesztő, hosszú évek munkája
A Project Hadar jelenleg korai előkészítési fázisban tart, mindössze 17 ember dolgozott rajta 2025 februárjában. „A következő években persze nő majd a létszám, de a stúdió prioritása most a The Witcher 4 (és az új trilógia következő két része), a Cyberpunk folytatása, egy Witcher-spinoff és az első játék remake-je.” Ezek a fejlesztések évekig húzódhatnak, így nem lenne meglepő, ha a Project Hadar leghamarabb csak 10 év múlva jelenne meg, hacsak nem változik a menetrend.
Forrás: 3djuegos, tech4gamers



