Dino Crisis: a Capcom kétszer is megpróbálta a remake-et?

Egy szivárogtató szerint a japán cég nem egyszer próbálkozott már a Dino Crisis felújításával, úgyhogy lehet, hogy igaz, hogy három a magyar igazság…?

 

A Dino Crisis remake-jét állítólag kétszer is megpróbálta elkészíteni a Capcom, de mindkét próbálkozás végül kudarcba fulladt a gyenge minőség miatt. Erről a jól ismert bennfentes, Dusk Golem számolt be az X-en (korábban Twitter), amikor egy másik felhasználó kérdezte meg a sorozat jövőjéről. Az első projektet a Capcom Vancouver indította el, akik a Dead Rising 2–3–4 játékokat is készítették. A második változat egy meg nem nevezett Capcom-fejlesztőcsapathoz kötődik, de egyikük sem jutott el a teljes körű fejlesztés fázisába.

„Remélem, a Capcom előbb-utóbb rájön, mit akar kezdeni a Dino Crisis-szal. A jegyzőkönyv kedvéért: az elmúlt évtizedben volt néhány kísérlet a remake elkészítésére. Az elsőt a Capcom Vancouver kezdte el, mielőtt bezárták volna. Még mindig megvannak a kiszivárgott anyagok a merevlemezen. A második próbálkozás néhány éve történt, de nem haladt jól, így félretették. Remélem, egyszer eljutnak odáig, hogy a prototípuson túllépjenek” – írta Dusk Golem.

 

Lehet, hogy mégis visszatér a széria?

 

Bár a Dino Crisis remake korábbi verziói kudarcot vallottak, a széria visszatérésének esélye mégsem tűnik reménytelennek. 2025 elején Japánban újra bejegyezték védjegyként a játékot, ami az országban általában csak akkor történik meg, ha tényleg újrahasznosítani akarják az adott IP-t. Rövidesen Brazíliában is hasonló lépésre került sor.

Fontos kiemelni, hogy a Dino Crisis első és második része ma már modern PC-ken is könnyedén fut, hiszen a GOG kínálatában hivatalosan is elérhetők. Már csak egy jó koncepció kellene – például a Resident Evil 4 Remake-ben használt váll feletti kameranézet integrálása az első Dino Crisis túlélőhorroros alapstruktúrájába. Ha pedig néhány gépágyús jelenetet is beletennének, akkor a második rész akciódúsabb stílusa is visszaköszönhetne.

Forrás: WCCFTech

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)