Az Epic Games vezérigazgatója nem csak az Apple iránt van rossz véleménnyel (velük szemben konkrétan egy nagy per zajlik az Egyesült Államokban).
Az AndroidCentral arról írt, hogy az Egyesült Államok Massachusetts államában a felhasználók engedélye nélkül jut fel az Androidos telefonokra a MassNotify app, ami a koronavírus-világjárványban használt (errefelé pedig nem nagyon alkalmazott…) kontaktkutatásra jó. Ez Sweeney figyelmét is felkeltette, és mivel az Apple-ügy jelenleg a bírói ítéletre vár, addig az Epic-főnök átnyergel a másik operációs rendszerre és ökoszisztémára.
Sweeney úgy reagált a Twitteren a MassNofity-ügyre, hogy szerinte a Google Playnek komolyan szüksége lenne egy riválisra. Ezután említett egy eseményt, ami miatt nincs valami jó véleménnyel a platformról: a népszerű applikációkat (mint a Fortnite-ot( a felhasználók akarata ellenére kitiltják, de eközben a felhasználó beleegyezése nélkül kormányzati appok telepítését kényszerítik. Ezért a Google üzleti modelljét romlott lelkűnek nevezte. A Fortnite-ot persze fel lehet telepíteni Androidra, csak nem a hagyományos módon, és a kontaktkutatásos appal kapcsolatos felszólalása… esetleg megkérdőjelezhető.
Amikor tavaly az Epic Games beperelte a Google-t, a keresetben az volt olvasható, hogy 1998-ban egy izgalmas start-up cégként jött létre a Google, aminek „Ne Légy Gonosz” volt a mottója. A szabályzatuk elmagyarázta, hogy ez a mottó nem csak a felhasználók kiszolgálásra vonatkozott, hanem ennél többre is: hogy általánosságban véve mindig jól cselekedjen a cég, de 22 évvel később már csak egy lábjegyzetnek sem nagyon lehet a mai Google esetében kezelni a mottót. A cég a méretét kihasználva árt a vetélytársaknak, az innovatív módon gondolkodóknak, a fogyasztóknak és a felhasználóknak, és mindezt több téren is úgy teszi, hogy monopolhelyzetben van.
Aztán a Twitteren még megdicsérte azt, aki az Apple logójába egy lakatot tett az almás cég megbízható gazdasági applikációs rendszeréről szóló dokumentumába, majd arra hívta fel a figyelmet, hogy legyenek a fejlesztők a résen, ugyanis a képeken mellékelt rókák maszkot viselnek, és a jövedelmük 30%-át elviszik. (Ez is az Apple-nek szólt, de a Google is idevehető…)
Kíváncsi vagyunk arra, hogy az Epic Games és az Apple közötti perben melyik fél fog nyerni…
Forrás: PCGamer